Jaunumi


Tieši pirms 75 gadiem – 1939.gada 15.oktobrī – darbu sāka Ķeguma spēkstacijas pirmais hidroagregāts.


Tobrīd kopš ražotnes būvniecības aizsākuma un pamatakmens likšanas bija pagājuši nedaudz vairāk nekā 2 gadi. Celtniecībā pastāvīgi strādājuši bija 2000 – 4000 strādnieku. Ķeguma spēkstacijas būvniecība bija tolaik vērienīgākais un sarežģītākais būvprojekts Baltijas reģionā, tādēļ ne velti pēc pirmā hidroagregāta iedarbināšanas par moderno būvi rakstīja ne tikai Baltijas, bet arī Eiropas prese.

Ekskursijā uz Ķeguma HES vari doties arī Tu. Apskati kā to darīt - http://bit.ly/1r82hmP

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites