Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Saprotošāki, atbildīgāki un solidārāki nekā citi – tādi ir personu ar invaliditāti darba devēji, kas brīvprātīgi dara vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt. Uzņēmīgāki, drosmīgāki un spītīgāki nekā citi – tādi ir cilvēki ar invaliditāti, kas atrod savu īpašo darba devēju un nodibina attiecības, kas nes augļus abām pusēm.

Kā viņi atrod viens otru? Kas nosaka to, kā izveidojas sadarbība? Ko iegūst viena un otra puse? - to vēlamies uzzināt un pastāstīt, lai vairotu pārliecību, ka sadarbība starp uzņēmēju un personu ar invaliditāti ir iespējama.

Tāpēc Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija un laikraksts Diena aicina – piesaki uzņēmumu, kurā izveidojusies ilgstoša un pozitīva sadarbība starp personu ar invaliditāti un darba devēju! Raksti uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.vai aizpildi anketu www.diena.lv/novertevai sūti vēstuli uz Diena, akcija „Novērtē to, kas Tev ir!”, Mūkusalas iela 15, LV-1004! Mēs apkoposim labos piemērus stāstos, ko publicēsim rakstu sērijā septembrī un oktobrī.

Akcijas iniciators ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK), kuras pasūtījumā veiktās Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas biedru aptaujas rezultāti atklāj, ka 55% no 108 uzņēmumiem, kas piedalījās aptaujā, jau šobrīd nodarbina personas ar invaliditāti, turklāt 28 uzņēmumi pauž, ka personu ar invaliditāti varētu nodarbināt tuvākajā nākotnē. Tāpat arī 71% aptaujāto darba devēju uzskata, ka invalīdu nodarbināšana ir labs piemērs sabiedrības solidaritātei, bet divas trešdaļas aptaujas dalībnieku ir pārliecināti, ka invaliditāte būtiski neietekmē darbinieka sniegumu.

Tomēr ne katrs ir gatavs nodarbināt personu ar invaliditāti, un, „lai gan eksistē arī objektīvi kavēkļi, nozīmīga daļa iemeslu, kāpēc darba devēji ir atturīgi pret sadarbību ar personu ar invaliditāti, ir balstīti stereotipos, pieņēmumos un aizspriedumos, kas mazināmi, stāstot par veiksmīgas sadarbības piemēriem tepat Latvijā,” skaidro VDEĀVK vadītājs Andris Zīverts.

A.Zīverts arī pauž, ka tieši šobrīd ir būtiski runāt par pozitīvo personu ar invaliditāti darba pieredzi un uzsākt diskusiju par nepieciešamo atbalstu personu ar invaliditāti integrācijai darba tirgū, jo Latvijā uzsākts invaliditātes ekspertīzes pilnveides process, kura ietvaros notiks pakāpeniska pāreja no slimības smaguma pakāpes novērtēšanas uz darbspēju zuduma pakāpes izvērtēšanu un atlikušo darba spēju noteikšanu.

„Stāstiem par augstām cilvēciskām vērtībām vienmēr ir bijusi vieta Dienas slejās,” uzsver laikraksta Diena galvenais redaktors Gatis Madžiņš. „Turklāt mums šajā ziņā ir ievērojama pieredze, jo iepriekš jau vairākus gadus stāsti par cilvēkiem, kuri palīdz citiem atrast dzīves piepildījumu vai īstenot sapni, no visas Latvijas plūduši uz Dienu Latvijas lepnuma akcijā. Zīmīgi, ka 2006. gadā augstajam sabiedrības novērtējumam bija izvirzīts un Latvijas lepnuma balvu arī saņēma cilvēks, kurš darba gaitās atbalsta cilvēkus ar invaliditāti. Ceram uz atsaucību arī šajā akcijā! Pieteikt atbildīgākos darba devējus un pateikt viņiem paldies ar Dienas starpniecību var trīs veidos – pa pastu, e-pastā un aizpildot anketu akcijas portālā Diena.lv. Vajadzīga tikai labā griba ziedot kādas minūtes sava laika, lai izteiktu pelnītu atzinību. Gaidām pieteikumus!”

Projekts „Novērtē to, kas Tev ir! ” ir daļa no Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas īstenota Eiropas Sociālā fonda lidzfinansēta projekta „Darbspēju vērtēšanas sistēmas pilnveidošana” (Nr. 1DP/1.4.1.2.1./08/IPIA/NVA/001), kura ietvaros laikā līdz 2014.gada 15.decembrim tiks īstenotas dažādas sabiedrības informēšanas aktivitātes par pilnveidoto invaliditātes noteikšanas sistēmu šobrīd un iecerēm nākotnē.

Papildu informācija:

Jana Duhovska, SIA „Eko media” projektu direktore: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; 29225766.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites