Jaunumi


No 1.jūlija līdz 1.augustam

Lai nodrošinātu Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošu ekspluatāciju atbilstoši likuma „Par hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu” un citu Latvijas Republikā spēkā esošo normatīvo dokumentu prasībām, 2014.gadā no 1.jūlija līdz 1.augustam Ķeguma HES ūdenskrātuves mainīgajā ūdens līmeņa zonā vienlaicīgi ir plānots veikt:

-Ķeguma HES kreisā krasta dambja nostiprinājuma izbūvi vietā, kur to šķērso zivju audzētavas „Tome” ūdensapgādes cauruļvads ;

- Pļaviņu HES kreisā krasta lejas bjefa atbalsta sienas LN 1-4 betona virsmas remontu.

Remontdarbu veikšanai šajā periodā AS ,,Latvenergo”, katru dienu no plkst. 17.00 līdz nākamās dienas plkst. 07.00 pazeminās ūdens līmeni  Ķeguma HES ūdenskrātuves mainīgā ūdens līmeņa zonā līdz augstuma atzīmei 30,40 metri absolūtajās atzīmēs (m.abs.), kas ir par 0,85 m zemāk par pieļaujamo minimālo ūdens līmeni (31,25 m.abs.) HES normālas ekspluatācijas laikā.

Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Remontdarbu izpildes laikā tiek iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves ūdens līmeni nostrādātu līdz paredzētajai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa pacelšanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana Ķeguma HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski, atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes 2013. gada 2. janvārī izsniegtas Ūdens resursu lietošanas atļaujas Nr. RI 13 DU 0001 1.5.c. apakšpunkta nosacījumiem, ievērojot pieļaujamo ūdens līmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0,3 m/stundā līdz augstuma atzīmei 30,40 m.abs.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites