“Rembates Cielaviņa” 2021
Mātes diena Birzgalē
Bērnu pasākums > Atpūta
No 07.05.2021 līdz 08.04.2021
Foto izstāde “Bērna acīm”
Kultūra > Atpūta
No 07.05.2021 līdz 30.06.2021
"EKO Dienas 2021" Ķeguma novadā
Sabiiedrība > Pašvaldība
No 12.05.2021 līdz 13.05.2021
Skolēnu nodarbinātība vasaras brīvlaikā
Jauniešu pasākums > Pašvaldība
No 14.05.2021 līdz 21.05.2021

Lauksaimniekiem

Aicinām pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2021”.

Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties Latvijā un lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2021”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās un tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkurss “Sējējs” notiek 28. reizi. Ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, konkursa pretendentu vērtēšana šogad notiks attālināti.

Ministrs Kaspars Gerhards: “Stabila, attīstīta lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare ir katras valsts pastāvēšanas pamatelements. Jau izsenis – un arī krīzes apstākļos, lauksaimniecība veido būtisku ieguldījumu mūsu valsts tautsaimniecībā. Ir svarīgi atbalstīt lauksaimniekus, kuri spēj ražot un arī radīt arvien jaunus pašmāju produktus, lai ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu pieejama svaiga un kvalitatīva pārtika. Dienu no dienas mēs savos pārtikas grozos varam redzēt šī darba “augļus”, tādēļ ir svarīgi novērtēt pašmāju lauksaimnieku un ražotāju ieguldīto darbu, izceļot pozitīvos piemērus un apbalvojot labākos!”

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2021” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” un “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 14. maijam jānosūta elektroniski uz e-pasta adresēm This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (LLKC) vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  (LAD) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021” vai jāiesniedz SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” konsultāciju birojos vai Lauku atbalsta dienesta (LAD) reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, vai LAD Centrālajā aparātā Klientu apkalpošanas daļā, Rīgā, Republikas laukumā 2 līdz 2021. gada 14. maijam ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2021”.

Tāpat šogad dalībniekus vērtēs arī nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Zinātne praksē un inovācijas”. Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus nosūta uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. līdz 2021. gada 14. maijam, savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” nosūta uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā līdz 2021. gada 14. maijam.

Jau piecpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 2021. gada 14. maijam.

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs 2021” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu. Konkursa dalībniekus apbalvos 2021. gada rudenī.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem, pieteikuma veidlapām un citu ar konkursu saistīto informāciju var “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Informāciju sagatavoja:
Dagnija Muceniece,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja