Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
25.09.2021

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ogres konsultāciju birojs aicina lauksaimniekus un lauku uzņēmējus pieteikties mācībām, kā arī pieredzes apmaiņas braucieniem.

Jau no šī gada februāra Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākumu 2014.–2020.gadam ietvaros lauksaimniecībā iesaistītajām personām, saimniecību īpašniekiem, darbiniekiem vai pārraugiem būs iespēja apgūt vairākas tēmas –

· “Lauksaimniecības dzīvnieku labturības prasības ražojošās saimniecībās” (24 stundu mācību programma) - februārī.

· “HACCP paškontroles sistēmas principi, to nozīme kvalitatīvas un nekaitīgas pārtikas apritei” (24 stundu mācību programma) - martā,

· “Netradicionālo augu vai dzīvnieku audzēšana” (24 stundu mācību programma) - aprīlī,

· Augšņu auglības uzlabošanas iespējas lauksaimnieciskā ražošanā (augu maiņa, tauriņziežu audzēšana, papuves) (16 stundu mācību programma) – maijā.

· Eiropas Savienības nozīmes zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošana (16 stundu mācību programma) – jūnijā.

Mācību dalībnieks var būt juridiska vai fiziska persona (LAD klients), kas iesaistīta lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktus) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs, kā arī lauksaimniecības vai meža zemes īpašnieks, vai tiesiskais vadītājs.

Daļa mācību būs ar 100% atbalsta intensitāti, tas ir, dalībniekiem par mācībām nebūs jāmaksā, daļa ar 50 vai 90 % atbalsta intesnitāti, atkarībā no saimniecības lieluma. Paredzēts, ka atkarībā no kursa tēmas mācību ilgums būs no 2 līdz 3 dienām.

LLKC Ogres konsultāciju birojs aicina interesentus pieteikties arī pieredzes apmaiņas braucieniem Latvijā un ārzemēs. LAP investīciju pasākumu 2014.–2020.gadam apakšpasākumā “Atbalsts saimniecību un mežu apmeklējumiem” ietvaros tiek piedāvāti 30 dažādu tēmu apmeklējumi gan Latvijā, gan ārvalstīs. Braucieni būs ar 80 % atbalsta intensitāti.

Braucienu tēmas Ogres birojā:

· Augkopības produkciju ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana, inovatīvu metožu pielietošana.

· Lopkopības nozares efektivitātes palielināšana - dažādu dzīvnieku ganāmpulka pārvaldības pieredze, ekonomiska apsaimniekošana un profilaktiskie pasākumi.

· Dzīvnieku turēšana, mītņošana, dzīvnieku veselības nodrošināšanai un SEG emisiju mazināšanai.

· Dzīvnieku ēdināšana ražības, veselības un ilgmūžības nodrošināšanai.

· Saimniekošanas dažādošana: lauku vides tūrisma saimniecību attīstība - vietējās produkcijas noieta veicināšana, mārketinga projektu veidošana, tūrisma produkta prezentāciju organizēšana.

· Lauksaimniecības būvju (noliktavu, tehnikas novietņu, graudu kalšu u.c.) rekonstrukcijas, būvniecības aktuālie jautājumi un tehnoloģiskie risinājumi

Pieteikšanās mācībām un saimniecību apmeklējumiem – LLKC Ogres konsultāciju birojs, adrese Ogres meža tehnikums”, Aizupes, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads, 3. st. (jāaizpilda pieteikums).

Plašāka informācija pa tālr. 25483221, 28333244 vai This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., kā arī sekojiet informācijai Facebook kontā @LLKC.Ogre.