Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Šis projekts paredz apvienot divas no lielākajām un pieredzes bagātākajām nevalstiskajām organizācijām (NVO) ActionAid un Oxfam, kā arī sadarbojoties ar vēl astoņām citām NVO, kas ļautu kopīgiem spēkiem rastu iespēju veidot aizraujošu un savā ziņā inovatīvu projektu.
Projekts veidots, lai skaidrotu Eiropas iedzīvotājiem nevienlīdzības saistību ar starptautiskās nodokļu sistēmas taisnīgumu.  Šis ir plaša mēroga projekts, kas tendēts panākt ietekmi visas Eiropas līmenī.
Galvenā projekta tēma ir multinacionālo uzņēmumu izvairīšanās no godīgu nodokļu maksāšanas, kas attīstības valstīm izmaksā 160 miljardus dolāru gadā! Visiem kopā ir jārada izmaiņas reģionālā, nacionālā un globālā līmenī, lai novērstu cēloņus, kas rada pasaules nabadzību, nevienlīdzību un piespiedu migrāciju.
 
Kāds ir projekta mērķis?
 
Galvenais mērķis: Eiropas Savienības un tās dalībvalstu valdības veicināt godīgu un taisnīgu nodokļu reformu, kas būtu virzīta uz integrāciju un ilgtspējīgu attīstību, samazinot nevienlīdzību, nabadzību, veidojot taisnīgas attiecības starp attīstītajām un attīstības valstīm, saistībā ar post-MDG.
Tā kā augsta līmeņa ekspertu grupa pēc Post-2015 un Eiropas Komisija atzīst attīstības valstu paplašinātu nodokļu iekasēšanas bāzi, apkarojot starptautisko uzņēmumu politiku par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, tad šis ir nozīmīgs solis, lai atbrīvotu ilgtspējīgus valsts finansēšanas avotus un īstenotu darba kārtību post-2015. Dotais projekts nodrošinās to, ka diskusijas par iekšzemes ieņēmumu mobilizēšanu un ietu tālāk par priekšlikumiem, kas paredz palielināt attīstības valstu potenciālu aplikt ar nodokļiem valsts pilsoņus. Šie procesi paredz sevī ietvert konkrētus pasākumus, lai apjaustu apjomus, kas ir saistīti ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un mazinātu nevienlīdzību. ActionAid pētījumi liecina, ka iemaksājot, šobrīd neiekasētos nodokļus varētu piesaistīt aptuveni papildus 520 miljardus ASV dolāru līdz 2022. gadam.
Konkrētais mērķis: Palielināts ES pilsoņu izpratni un aktīvu iesaistīšanos un censties visā Eiropā panākt progresīvu un taisnīgu reformu globālajā nodokļu politikas jautājumos, jo it īpaši EYD2015 laikā.
Šis projekts Eiropas Savienības iedzīvotājiem sniegs iespēju piedalīties nodokļu politiskas procesos, kā arī lēmējiem izšķirties par attīstības valstu pievienošanu šajos reformu procesos un ņemt vērā, šo valstu intereses. Projekts palīdzēs Eiropas Savienības iedzīvotājiem paust savu viedokli par pieaugošo neapmierinātību un dažādajiem taupības režīmiem, ievietojos šos jautājumus konkrētās politikas veidošanas dienaskārtībā, kā arī nestu pozitīvas vēsmas Eiropas Savienības iedzīvotājiem un attīstības valstu iedzīvotājiem. Projekts sniegs Eiropas Savienības iedzīvotājiem jaunas prasmes un nodrošinās to, ka viņu aktīva iesaiste veicinās visaptverošās stratēģiju izstrādi, kas tendēta uz jaunām iespējām, lai pievērstu lēmumpieņēmēju uzmanību un pašreizējā situācija tiktu mainīta.
Tas apvienotu Eiropas Savienības pilsoņus ar citiem cilvēkiem attīstības valstīs, veicinot kopīgu kampaņu rīkošanu par globālām pārmaiņu un ļautu katram Eiropas Savienības iedzīvotājam justies kā daļai no Eiropas un globālās kustības.
 
Materiāls par projektu “Godīgi nodokļi visiem”
LAPAS aicina pieteikties apmācību kursam par godīgu starptautisko nodokļu politiku, kas notiks 2016. gada 26. februārī!
 
Latvijas Platforma attīstības sadarbībai vēlas aicināt pieteikties interesentus dalībai starptautiska projekta “Godīgi nodokļi visiem” vienas dienas apmācību kursam par godīgu starptautisko nodokļu politiku.
Dalībnieki varēs piedalīties Eiropas līmeņa projektā, lai kopīgiem spēkiem pārtrauktu nevienlīdzību un netaisnīgu nodokļu pārdali:
Uzzināt par starptautisko attīstību un cilvēktiesībām;
• Kas ir kaitīga nodokļu prakse un kā tā ietekmē pasauli;
• Kā var radīt pārmaiņas starptautiskajā nodokļu politikā;
• Kā izstrādāt rīcības plānu un īstenot darbības soļus;
• Stratēģiskā lobēšana;
• Kā piesaistīt sabiedrības uzmanību un panākt pārmaiņas;
• Pilnveidot savas zināšanas par reklāmas kampaņu veidošanu;
• Iesaistīties piedāvātajās projekta aktivitātēs.
Norises vieta un laiks: Rīga, Pils iela 21, no plkst. 10:00 – 17:30, 2016. gada 26. februāris.
Pieteikumus dalībai lūdzam iesūtīt, līdz 2016. gada 24. februārim uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
Pieteikumā ir jābūt norādītam Jūsu vārdam, uzvārdam, vecumam, kontaktinformācijai, pārstāvētai organizācijai (ja tāda ir) un īsai motivācijai dalībai apmācībās.
Apmācību kurss norisināsies latviešu un angļu valodā.
Dalībnieku vietu skaits apmācību kursā ir ierobežots!
Projekta ieviešanu Latvijā finansē Eiropas Savienība un līdzfinansē Sabiedrības integrācijas fonds.
Tiek izsludināts iepirkums Nr. IEP/2015/3.
Iepirkuma priekšmets ir divi pētījumi: “Pētījums godīgas starptautiskās nodokļu politikas jomā” un “Gadījumu analīze godīgas starptautiskās nodokļu politikas jomā”. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš no 09.11.2015. līdz 13.11.2015., plkst. 17:00. Plašāka informācija par iepirkumu Nr. IEP/2015/3 ir lejuplādējama šeit: Cenu_aptauja_tax_noteikumi
Latvijas Platforma attīstības sadarbībai, informē, ka pēc 16.11.2015. notikušā pretendentu izvērtēšanas komisijas procesa par iepirkuma Nr. IEP/2015/3 pirmās daļas “Pētījums godīgas starptautiskās nodokļu politikas jomā” uzvarētāju ir pasludināts Zintas Miezaines tehniskais piedāvājums.
Tiek izsludināts atkārtots iepirkuma konkurss Nr. IEP/2015/3 par tā otro daļu “Gadījumu analīze godīgas starptautiskās nodokļu politikas jomā”, termiņš ar piedāvājumu iesniegšanu tiek noteikts no 19.11.2015. līdz 25.11.2015., plkst 17:00. Izsludinot atkārtotu konkursu uz iepirkuma Nr. IEP/2015/3 otro daļu, tiek svītrots konkursa nolikuma 5.1.2.punkts un tiek pagarināts līguma izpildes termiņš līdz 15.03.2016.
Iepirkuma priekšmets ir pētījums: “Gadījumu analīze godīgas starptautiskās nodokļu politikas jomā”. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš no 19.11.2015. līdz 25.11.2015., plkst. 17:00. Plašāka informācija par iepirkumu Nr. IEP/2015/3 ir lejuplādējama šeit: iepirkuma nolikums.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites