Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Februāra mēnesī aicinājām uzņēmēju Mareku Bašenu pastāstīt par savu uzņēmumu SIA „Silver Standard Plant”, kas ir brīnišķīgs piemērs veiksmīgam un jaunam uzņēmumam Latvijas laukos.

Sakām lielu paldies par atsaucību un vēlam veiksmi arī turpmākiem panākumiem. 
 
Ar ko nodarbojas Jūsu uzņēmums? Kā radās doma uzsākt šādu biznesu?
Uzņēmums SIA „Silver Standard Plant” nodarbojas ar koka paneļu māju un konstrukciju ražošanu – māju, pirts, šķūnīšu, jumta konstrukciju ražošanu. Šogad piestrādājam arī pie mājas pagalmu labiekārtošanas produkcijas ražošanas – koka puķupodu, atkritumu urnu, soliņu, lapeņu un dārza māju ražošanas. Strādājot celtniecībā ārpus Latvijas sapratām, ka mājas var ražot no Latvijas kokmateriāliem un nodarbinot darbiniekus no Latvijas. Tā arī radās doma par uzņēmuma izveidošanu.
 
 
Vai uzņēmuma darbībā iesaistāties viens vai kopā ar ģimeni? 
Uzņēmums ir dibināts 2013. gadā kā ģimenes uzņēmums.
 
Kā tas šajos gados attīstījies, audzis? 
Sākotnēji uzņēmums tika nodibināts kā mikrouzņēmums ar četriem darbiniekiem, uz šo brīdi uzņēmumā strādā 63 darbinieki un uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis līdz miljonam eiro. Plānots sabiedrību ar ierobežotu atbildību pārveidot par akciju sabiedrību un palielināt uzņēmuma apgrozījumu.
 
Kas bijis šīs izaugsmes dzinējspēks?
Izaugsmes dzinējspēks ir labi padarītais darbs – līdz ar to ir pieaudzis kompānijas klientu skaits, apgrozījums un ir iespēja nodarbināt vairāk darbiniekus. Uz šo brīdi uzņēmumā nodarbināti 63 darbinieki (no tiem 12 darbinieki ir no Ķeguma novada).
 
Kādi faktori attīstību bremzējuši? 
Uzņēmuma attīstību ir bremzējusi Eiropas ekonomikas lēnā izaugsme, jo jūtama ir klientu maksātspējas samazināšanās pēc Eiropas Savienības sankciju ieviešanas pret Krieviju. Traucēja arī lēnā infrastruktūras attīstība Birzgales pagastā, tomēr šobrīd Ķeguma novada dome ir pretimnākoša infrastruktūras uzlabošanā un ceram, ka jau šogad ar Ķeguma novada pašvaldības atbalstu tiks uzlabots ceļa segums Liepu ielā, Birzgales pagastā, kā arī tiks izveidots ielas apgaismojums.
 
Cik daudz tirgū ir spēcīgu spēlētāju, ar kuriem nākas rēķināties? Kas ir Jūsu uzņēmuma lielākie konkurenti? 
Kā jebkuram uzņēmumam arī mums ir konkurenti, bet pēdējā laikā pie lieliem projektiem ar konkurentiem ir izveidojusies sadarbība, kas ļauj attīstīties gan mums pašiem, gan konkurentiem, un tas ir pozitīvi Latvijas ekonomikai kopumā.
 
Kādus biznesa pamatprincipus jāpielieto praksē, lai uzņēmums šajā tirgus nišā veiksmīgi strādātu? 
Galvenais biznesa pamatprincips, kas ļauj uzņēmumam veiksmīgi strādāt, ir godīga attieksme pret savu darbu, klientiem un darbiniekiem. Svarīga ir uzņēmuma pilnveidošana, kas saistīta ar darbinieku apmācībām un jaunu tehnoloģiju ieviešanu ražošanā.

 

 

Kādi ir uzņēmuma šā gada un tuvāko divu gadu attīstības plāni? Vai ir plāns paplašināt darbību un/vai meklēt jaunus darbības virzienus?
Plānota ir jaunas rūpnīcas būvniecība sakarā ar pieprasījuma palielināšanos. Paredzēta ir apgrozījuma palielināšanās, jo izvēršam eksportu uz citām Eiropas Savienības valstīm, kur jau ir noslēgti sadarbības līgumi. Jaunumus un plašāku informāciju varat meklēt mūsu uzņēmuma tiešsaistes tīmeklī – www.silverstandardplant.com
 
Cik procentus no apgrozījuma nodrošina eksports? Uz kādām valstīm eksportējiet? Kuras valstis ir uzņēmuma nākamie stratēģiskie mērķi? 
75% saražotās produkcijas tiek eksportētas. Uz šo brīdi eksportējam uz Eiropas Savienības dalībvalstīm un Eiropas valstīm. Nākamie stratēģiskie mērķi ir valstis, kas neatrodas Eiropā. Uzņēmuma pārstāvis plānoja kā Ķeguma novada uzņēmējs doties Valsts Prezidenta organizētājā vizītē uz Apvienoto Arābu Emirātiem, bet diemžēl pagaidām šī vizīte ir atcelta, bet arī Tuvajos Austrumos varētu būt sadarbības partneri.
 
Kāpēc izvēlējāties dibināt uzņēmumu Ķeguma novadā? 
Izvēlējāmies būvēt dzīvojamo māju Birzgales pagastā, kur šobrīd arī dzīvojam, un līdz ar to meklējām iespēju iegādāties ražošanas telpas arī tuvāk savai dzīvesvietai. Šāda vieta arī tika atrasta Birzgalē, Liepu ielā. Divos gados ir ieguldīti līdzekļi rūpnīcas būvniecībā un teritorijas labiekārtošanā.
 
Jūsu novēlējums Ķeguma novadam...
Vēlamies, lai mūsu uzņēmums augtu kopā ar Ķeguma novadu un otrādāk – Ķeguma novads kopā ar mūsu uzņēmumu!
 
Mareku Bašenu interevēja Antra Binde
 
 
   
 
 

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites