Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


No ģimenes paziņas piedāvājuma iestādīt tūkstoš egļu stādus līdz dažādu šķirņu egļu plantācijas izveidei un interneta veikala atvēršanai – šādu ceļu nogājis Latvijas Ziemassvētku eglīšu audzētājs Armands Paegle.

SIA „Paegles egles” ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas ir attīstījis egļu piedāvājumu tik tālu, lai varētu uzņemt ģimenes un ļautu pašiem izvēlēties un nozāģēt savu īpašo Latvijā audzēto Ziemassvētku eglīti. Varam droši apgalvot, ka katra pie mums augusī Ziemassvētku eglīte ir rūpīgi kopta un pārnesot to mājās sajutīsiet patīkamo egles smaržu.

Viss sākās, kad ģimenes paziņa no Ņujorkas čemodānā atveda folijā iepakotus egļu stādus – tā stāstu par 2015. gadā dibināto SIA„Paegles egles” sāk Armands Paegle. „Atvestās eglītes iestādīju pie mājas dārzā. Pēc dažiem mēnešiem egļu skaitu nolēmu paplašināt ar Latvijā nopirktiem sudrabegļu stādiem. Brīdī, kad 1250 egles sasniedza pusotra metra garumu, radās ideja piedāvāt iegādāties Latvijā audzētas Ziemassvētku egles.”

Pašlaik audzētavā var uzskaitīt 20 000 eglītes, kas aizņem piecu hektāru lielu platību. „Citur Latvijā tik vērienīgu plantāciju, uz kuru atbraukt un pašam izvēlēties eglīti, nav,” palepojas Armands. Tirgos ir iespējams satikt eglīšu tirgotājus, kuri piedāvā Latvijā audzētas egles, tomēr izcelsmes vietu pārdevēji atklāt nevēlas. Izbraukājot Latviju, šādas Ziemassvētku eglīšu audzētavas neieraudzīsiet! Šobrīd mūsu mērķis ir attīstīties un kļūt par vienu no vadošajām Ziemassvētku egļu audzētavām Latvijā, kas piedāvā vienīgi pašu izaudzētas egles.”

Lai izaudzētu neticami skaistas un kuplas egles, tās vairākas reizes gadā formējam – nogriežam galotnes un sānu zarus. Audzētavā regulāri veicam augsnes analīzes, kā arī nepārtraukti to kopjam, izpļaujot vai izfrēzējot egļu rindstarpas,” skaidro Armands.

Ziemassvētku egļu audzētava „Paegles egles” atrodas Tomē, Ķeguma novadā. Eglīšu „zaldātiņu” rindās ir iespējams atrast acīm tīkamāko egli Ziemassvētkiem, dārza dekoram, skuju koku dzīvžoga izveidei vai kādam citam nolūkam. „Mēs tās izraksim, nozāģēsim vai podos līdz namdurvīm nogādāsim,” skaidro uzņēmuma dibinātājs Armands Paegle.

No 10. decembra Armands Paegle aicina pie sevis ciemos uz audzētavu ikvienu dabas pirmatnējā skaistuma cienītāju. Varēsiet saņemt Armanda padomus egļu audzēšanā un to kopšanā, kā arī atrast sev piemērotāko eglīti svētkiem. Audzētavā ir uzstādīts apgaismojums, tāpēc egles varēs iegādāties līdz pat 21.00 vakarā. Savukārt no 17. līdz 27. decembrim „Paegles egles” eglītes varēs iegādāties Salaspilī, Skolas ielā 4E (pie „Rimi”), un no 18. līdz 24. decembrim Ogrē, Mednieku ielā 21/23 (pie „Top”). Egles var iegādāties interneta veikalā, norādot attiecīgo šķirni, garumu un piegādes veidu. Vairāk informācijas atradīsiet uzņēmuma mājaslapā: www.paeglesegles.lv.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites