Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Lielformāta ziedu izgatavošanas meistarklase
Sabiiedrība > Atpūta
29.09.2021
Birzgales Tautas namā Senioru diena
Kultūra > Atpūta
01.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Biznesa inkubators


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatoros noslēdzies 2020. gada rudens biznesa ideju un jauno uzņēmumu atlases process atbalsta saņemšanai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Pavisam uzņemti 77 uzņēmumi inkubācijas un 259 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā. LIAA Ogres biznesa inkubatorā uzņemti 8 uzņēmumi inkubācijas un 34 biznesa ideju autori pirmsinkubācijas atbalsta programmā. 15 uzņēmumi pievienojas LIAA Ogres biznesa inkubatoram, un 19 uzņēmumi kļūst par LIAA Ogres biznesa inkubatora atbalsta vienības Jēkabpilī klientiem.

"Vērtējot 2020. gada rudens uzsaukumā pieteiktos uzņēmumus, secināms, ka uzņēmēji Latvijā vēlas attīstīt tādus produktus un pakalpojumus, kas atbilst šī brīža vajadzībām un nākotnes tendencēm - attālinātu pakalpojumu nodrošināšanas platformas, produkti, kas uzlabo dzīves kvalitāti un veicina veselīgu dzīvesveidu, kā arī netiek aizmirsts par izklaidi ar nebijušām inovācijām. Ceru, ka visiem jaunuzņemtajiem uzņēmējiem pietiks drosmes un jaudas šos produktus virzīt tālāk pasaules tirgū," stāsta Laura Očagova, LIAA Biznesa inkubatoru departamenta direktore.

2020. gada rudens uzņemšanā LIAA biznesa inkubatoros saņemti 220 pieteikumi inkubācijas programmai un 313 pieteikumi pirmsinkubācijas programmai. Salīdzinot ar 2020. gada pavasara uzņemšanu, pieteikumu skaits inkubācijai nav būtiski mainījies (+9 pieteikumi), bet pieteikumu skaits pirmsinkubācijai ir audzis (+23).

2020. gada rudens uzņemšanā visvairāk inkubācijas pieteikumu saņemts Jūrmalas (31 pieteikums), Jelgavas (29), Radošo industriju (24) un Siguldas (18) biznesa inkubatorā. Visvairāk pirmsinkubācijas pieteikumu bija Radošo industriju (35), Jūrmalas (33), Liepājas (28) un Valmieras (23) biznesa inkubatorā.

2020. gadā LIAA biznesa inkubatoros pavisam saņemti 431 pieteikums inkubācijas programmai (2019. gadā - 473) un 612 pieteikumi pirmsinkubācijas programmai (2019. gadā - 658). Šogad vislielākais interesentu skaits par inkubācijas programmu bija Jūrmalas (52 pieteikumi), Jelgavas (50), Siguldas (42), Radošo industriju (40) un Liepājas biznesa inkubatorā (35). Savukārt visvairāk pirmsinkubācijas pieteikumu saņēma Radošo industriju inkubators (69 pieteikumi), Jūrmalas (59), Liepājas (57), Valmieras (47) un Jelgavas biznesa inkubators (44).

Salīdzinot ar 2019. gadu, pieteikumu skaits inkubācijai un pirmsinkubācijai ir nedaudz sarucis par attiecīgi 7,2% un 8,3%. Kopš LIAA biznesa inkubatoru izveides 2016. gadā visaugstākais pieteikumu skaits tika sasniegts 2019. gadā, kad inkubācijas programmai bija pieteikušies 473 uzņēmumi un pirmsinkubācijas programmai 658 biznesa idejas.

2020. gada rudens uzņemšanā inkubācijas programmā uzņemti 77 jaunie uzņēmumi. Visvairāk jauno uzņēmumu pievienojušies LIAA Ogres biznesa inkubatorā - 8 uzņēmumi. No visiem jaunajiem inkubācijas programmas dalībniekiem visvairāk ir pārstāvēti uzņēmumi, kuri darbojas pārtikas produktu ražošanā, apģērbu ražošanā, koksnes, koka izstrādājumu, korķa, salmu un pīto izstrādājumu ražošanā, elektrisko iekārtu ražošanā, smaržu un kosmētisko līdzekļu ražošanā, spēļu un rotaļlietu ražošanas, datorprogrammēšanas un informācijas pakalpojumu nozarē.

Inkubācijas atbalstu LIAA Ogres biznesa inkubatorā turpmāk saņems pieci ražotāji. SIA Moins no Salas novada nodarbojas ar valcprofila jumtu segumu izbūvi un skārda papildus detaļu ražošanu jumtu segumu montāžai. SIA Deco Mosaic ir ražošanas uzņēmums no Ropažu novada, kura pamatdarbība ir daudzfunkcionālu, praktisku un dekoratīvu elementu ražošana no dabīgiem materiāliem – betona, terrazzo mozaīkbetona, mazgātā betona, granīta, marmora un kombinētiem materiāliem. SIA BMG Company Ogrē uzsāk īpaša dizaina saplākšņa kaķu tualešu, putnu barotavu u.c. produktu ražošanu un to eksportēšanu. SIA ChipWood Jēkabpilī ražo ekoloģisku iekuru ugunskuriem, griliem, plītīm un kamīniem. Un visbeidzot, inkubācijas dalībniekiem pievienojas īpašas sulu spiedes izstrādes uzņēmums SIA Sulapro Ogrē.

Inkubācijas programmā iestājas SIA Picas namiņš, kas atvēris Viesītes pilsētā kafejnīcu, kurā piedāvā ātrās ēdināšanas veida ēdienkarti, kā arī telpas banketu un dažādu ballīšu rīkošanai. Tāpat Inkubācijā uzņemta SIA Cita Telpa, kas kopš 2020. gada jūlija Ogrē piedāvā iespēju spēlēt virtuālās realitātes spēles.

Tāpat LIAA Ogres biznesa inkubatoram pievienojas uzņēmums PrintOnPack.com, tā misija ir īstenot vienkāršu, viegli pārskatāmu un efektīvu mīkstā iepakojuma salīdzināšanas un pasūtīšanas platformu, kurā satiekas iepakojuma pasūtītājs un iepakojuma ražotājs.

2020. gadā inkubācijas programmā pavisam uzņemts 151 uzņēmums. Visvairāk jauno uzņēmumu uzņemti Ogres (15 uzņēmumi), Siguldas (14), Jūrmalas (13), Liepājas (12), Ventspils (12) un Radošo industriju (12) biznesa inkubatorā. LIAA biznesa inkubatoru atbalsta programmas piemērotas dažādu jomu uzņēmumiem. 2020. gadā jaunuzņemto inkubācijas dalībnieku vidū vispopulārākie uzņēmējdarbības virzieni ir dažādu apģērbu ražošana, koka, korķa, salmu un pīto izstrādājumu ražošana, spēļu un rotaļlietu ražošana, datorprogrammēšana un datu apstrāde, uzturēšana un ar to saistītās darbības.

Pirmsinkubācijas programma ir sešus mēnešus ilga bezmaksas programma biznesa ideju autoriem. Tajā biznesa ideju autoriem ir trīs uzdevumi: pielāgot produktu vai pakalpojumu tirgus pieprasījumam, apstiprināt biznesa modeļa dzīvotspēju, aprēķināt nepieciešamo darbinieku skaitu, finanšu resursus un identificēt, kur šos resursus iegūt.

2020. gada rudens uzņemšanā pirmsinkubācijas programmā uzņemti 259 biznesa ideju autori (2020. gada pavasarī - 255). Visvairāk jaunu pirmsinkubācijas dalībnieku uzņemti Daugavpils (22 ideju autori), Jūrmalas (20), Madonas (20), Radošo industriju (20), Liepājas (20) un Ventspils (20) biznesa inkubatorā. Pavisam 2020. gadā pimsinkubācijas programmai pievienojušies 514 biznesa ideju autori (2019. gadā - 536). Gada griezumā visvairāk jaunu pirmsinkubācijas dalībnieku ir uzņemti Jelgavas (49 ideju autori), Madonas (40), Liepājas (40), Radošo industriju (40), Siguldas (40) un Valmieras (40) biznesa inkubatorā.

Inkubācijas programmas dalībnieku uzdevums ir attīstīt savus produktus vai pakalpojumus, kā arī palielināt savus resursus un zināšanas, lai nākotnē kļūtu par globāli konkurētspējīgu un eksportējošu uzņēmumu. Inkubators šī procesa gaitā palīdz noteikt uzņēmuma prioritātes un rast risinājumus problēmsituācijām. Programma ilgst četrus gadus vai tik ilgi, kamēr dalībnieks ir sasniedzis savus attīstības mērķus.

Visā Latvijā darbojas 13 LIAA biznesa inkubatori (Daugavpilī, Jūrmalā, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Siguldā, Talsos, Valmierā, Ventspilī un Radošo industriju inkubators Rīgā) un 3 biznesa inkubatoru atbalsta vienības (Cēsīs, Jēkabpilī un Bauskā), kuru darbību finansē ERAF projektā "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" un Latvijas Republika.

Nākamā uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2021. gada martā.

LIAA Ogres Biznesa inkubators


 


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites