Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Uzņēmējdarbība


SIA LLKC Ogres birojs aicina visus interesentus, kuri rūpējas par ainavu savā dārzā, uz informatīvu BEZMAKSAS semināru "Aktualitātes un labā prakse dārza veidošanā un kopšanā"

Semināra programmā:
• Dārzs kā publiskās ārtelpas daļa. Estētiskie, ekoloģiskie, ekonomiskie un egoistiskie uzstādījumi.
• Mūsdienīga pieeja stādījumu ierīkošanā - viengadīgo puķu stādījumu un klasisko zālienu iespējamās pārvērtības.
• Dārza ainaviskās stabilitātes un ilgtspējības nodrošināšana - kā stādīt, ravēt, apgriezt vai negriezt...
• Augu izvēle klimata izmaiņu fonā - paulovnijas, vistērijas, invazīvie augi, kaitējošie vīrusi, sēnes un kailgliemeži.
• Dižkoki Latvijas nākotnei

Kopā ar zinošu lektori pieredzējušo dendroloģi un brīvdārznieci Aiju Kaškuri radīsim atbildes uz šiem jautājumiem.

Kad? 29.septembrī plkst. 10.00 - 14.00

Kur? Ciemupes tautas nams, Liepu gatve 12, Ciemupe, Ogresgala pagasts

Saskaņā ar Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas un SIA Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs noslēgto līgumu nr. 2020/12, 07.01.2020. Aktivitāte „Informatīvi izglītojošu semināru organizēšana visā Latvijā”. Atbalsta zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests._____________________________________________________________________
Turpinot iesākto tematiku, 12.oktobrī aicinām pieredzes apmaiņas braucienā aplūkot dzirdēto praksē – “Saimniekošanas dažādošana: lauku vides tūrisma saimniecību attīstība - vietējās produkcijas noieta veicināšana, mārketinga projektu veidošana, tūrisma produkta prezentāciju organizēšana” (Dārza ainavas veidošana)

Apmeklējamās vietas:

  • Skrīveru dendroloģiskais parks. Dendroloģiskais parks un svešzemju koku stādījumi – unikāli Eiropas nozīmes meža vēstures objekti. Apmēram 300 introducētās koku un krūmu sugas, 30 no tām ir ievērojami retumi Eiropas mērogā. Parks sadalīts 20 floristiski ģeogrāfiskos apgabalos, vienu atvēlot Latvijai. Tūrisma prezentācijas piemērs.
  • Aijas Kaškures koku dārzs. Priežu meža un Aiviekstes upes ieskautajā lauku sētā 2,5ha platībā vietu raduši ap 1500 koku, krūmu un ziemciešu. Lauku vides tūrisma saimniecībā vērojama bagātīga augu kolekcija, kur sastopami dažādi retumi, jaunas koku dekoratīvās formas, netradicionāli pārtikas augi un ziemcietes. Savdabīgajā dārzā vietu raduši augi no visas Pasaules: Eiropas, Ziemeļamerikas un Tālajiem Austrumiem. Liela daļa kolekcijas materiālu ir izaudzēti uz vietas saimniecībā no sēklām, spraudeņiem un potzariem.
  • Latvijas Valsts mežu Kalsnavas arborētums. Kalsnavas arborētums, saukts arī par trešo botānisko dārzu Latvijā, apbur apmeklētājus ar savu šarmu un izsmalcināto kolekciju, teju vai katrā gadalaikā. Viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk nekā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus. Jūnijā uzzied viena no lielākajām publiski pieejamajām peoniju kolekcijām Baltijas valstīs. Regulāri mārketinga projekti, tūrisma prezentācijas piemērs.


Līdzmaksājums: 24,-EUR (t.sk. PVN), iekļaujot apmeklējumus, autobusu (no Ogres tehnikuma) un ēdināšanu.

Vietu skaits ierobežots.

Dalībniekiem jāapliecina iesaiste lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai pārtikas jomā.

Informācija un pieteikšanās: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., 28331239

Saimniecību un mežu apmeklējumi tiek nodrošināti Latvijas Lauku attīstības programmas (LAP) investīciju pasākuma 2014.-2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Atbalsts saimniecību un mežu apmeklējumiem” ietvaros, LAD Līguma nr. LAD011018/P43
Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests


PASĀKUMU LAIKĀ IESPĒJAMA FOTOGRAFĒŠANA, AUDIO UN VIDEO IERAKSTU VEIKŠANA ar mērķi atspoguļot pasākuma norises gaitu. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts, izplatīts vai publicēts pasākuma organizatora interneta vietnēs un drukātajos materiālos.


SEMINĀRĀ un SAIMNIECĪBU APMEKLĒJUMĀ NEDRĪKST PIEDALĪTIES PERSONAS, KURĀM NOTEIKTA PAŠIZOLĀCIJA, MĀJAS KARANTĪNA VAI STINGRĀ IZOLĀCIJA, KĀ ARĪ PERSONAS, KURĀM IR ELPOŠANAS CEĻU INFEKCIJAS PAZĪMES.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites