Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


No 9. līdz 12. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks Baltijas nozīmīgākā pārtikas izstāde “Riga Food 2020”, kas nozares profesionāļiem sniegs drošu vidi jauniem darījumiem, bet ikvienam gardēdim piedāvās iepazīt vēl neiepazītas garšas un smelties idejas savai ēdienkartei. Būs arī grila un BBQ konkursi, čili ēšanas sacensības, jaunumu prezentācijas un izglītojošas meistarklases!

“Riga Food 2020” savus jaunos un inovatīvos produktus un pakalpojumus prezentēs vairāk nekā 450 uzņēmumu no 25 valstīm. Izstādes apmeklētāji varēs doties gastronomiskā ceļojumā, paviesojoties Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Kanādas, Ukrainas (Hersonas apg.), Krievijas (Volgogradas, Voronežas un Ļeņingradas apgabali), Japānas un Polijas nacionālajos kopstendos.

Latvijas garšas

Latvijā ražotus saldumus, garšvielas, ievārījumus, gaļas izstrādājumus, sieru, kafiju un vēl daudzus citus gardus pārtikas produktus Latvijas nacionālajā kopstendā prezentēs  “Aloja Starkelsen”, gaļas nams “Ādaži”, “Jaunpils pienotava”, “Top Food”, “Mosenc”, “Valežs”. Savukārt ar plašo Latvijas maizes ražotāju piedāvājumu iepazīstinās Latvijas Maiznieku biedrības biedri – “Dona”, N. Bomja maiznīca “Lielezers”, “Saldus maiznieks”, “Lāči” un “Hanzas maiznīca”. Protams, neizpaliks arī Latvijas mājražotāju, sīkražotāju un mazo uzņēmumu radītie gastronomiskie labumi, kas ļaus sajust un izbaudīt reģionu kolorītu.

Jaunākie produkti

Uzņēmumi jau tradicionāli izvēlas tieši izstādi “Riga Food”, lai prezentētu un testētu savus jaunākos produktus. Piemēram, “Sabiles sidrs” izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar šogad radītu jaunu zīmolu "GARDENERS". Interesenti varēs degustēt trīs jaunos sidrus: sauso ābolu, pussauso ābolu un upeņu un saldo ābolu un cidoniju. “Top Food” prezentēs jaunus kraukšķīgos sierus "Hrumm Hrumm" ar sešām garšām. Savukārt “KAIGO” iepazīstinās ar dažādiem Latvijā ražotiem augstvērtīgiem Aļaskas savvaļas laša produktiem, bet  “Iberic Tapas OÜ” no Igaunijas aicinās iepazīt spāņu delikatesi mojama. Par citiem “Riga Food 2020” dalībnieku jaunumiem uzzini: www.rigafood.lv

Pārtikas tehnoloģijas

Pārtikas nozares profesionāļi izstādē varēs iepazīt jaunākās un pieprasītākās pārtikas tehnoloģijas. Piemēram, ’’Nord Systems’’ aicina ražotājus ņemt līdzi savu produkciju un apmeklēt viņu stendu, lai izmēģinātu demo iekārtas – metāla detektoru, uzlīmju un tintes strūklas printerus, lāzerus – un pārliecinātos par to lietošanas ērtumu un kvalitāti. Savukārt “SnapTest.LV” aicina ražotājus izmēģināt “RomerLabs” glutēna alergēna testu komplektu vienam produktam bez maksas, bet “SRS GASTRO” piedāvās augstas veiktspējas rūpnieciskās mazgāšanas iekārtas “Multiwasher by Somengil”.

Kvalitatīvākie produkti

Arī šogad pārtikas ražotāji un meistari izstādē saņems “Riga Food” medaļas izcilas kvalitātes pārtikas produktu – medus un piena – konkursos. Medus konkursa uzvarētāji jau ir zināmi! 9. septembrī labākie biškopji, kas saņems “Riga Food” zelta medaļas, ir Lolita Rudzīte par pavasara, liepziedu medu, kas ievākts Skrīveru dendroloģiskajā parkā, Maija Malnača par dažādu ziedu medu, kas ievākts Viesītes novadā, un Ilze Grava-Niķe par liepziedu medu, kas ievākts Rīgā, Ēnas ielā. Piena kvalitātes konkursu laureātus paziņos un kopā ar medus konkursa uzvarētājiem sveiks apbalvošanas ceremonijā, kas notiks uzreiz pēc izstādes atklāšanas.

Inovācijas

Vēl izstādē varēs iepazīties ar visu trīs Baltijas valstu sasniegumiem pārtikas nozarē. Apmeklējot Inovāciju ekspozīciju, būs iespēja apskatīt uzņēmēju, zinātnieku un pētnieku izstrādātos jaunākos produktus un risinājumus pārtikas nozarē, savukārt uzņēmēji un nozares profesionāļi 10. septembrī ir aicināti piedalīties starptautiskajā kontaktbiržā. Reģistrēties kontaktbiržai: https://rigafood2020.b2match.io/

Prezentāciju laundžs

Visās četrās izstādes dienās darbosies prezentāciju laundžs, kur uzstāsies lektori ar vērtīgām un kodolīgām prezentācijām par aktuālām tēmām pārtikas nozarē, piemēram, zero waste principi pārtikā. Turpat notiks arī grila un BBQ konkursi, meistarklases, čili ēšanas sacensības, kurās varēs piedalīties ikviens izstādes apmeklētājs.

Atzītas biznesa attīstības treneres meistarklases

Šogad izstādē uzstāsies viena no 20 Krievijas vadošajām lekotrēm – biznesa trenere un personiskā zīmola attīstīšanas eksperte Julianna Pļiskina (Юлианна Плискина). 10. septembrī eksperte aicina uz meistarklasi “Pieci visefektīvākie produktu sērijas reklamēšanas instrumenti Krievijas tirgū”, kurā apskatīs modernas mazā biznesa reklamēšanas prakses, kas neprasa lielus ieguldījumus. Savukārt 11. septembrī notiks lekcija “Kā ar nelieliem izdevumiem attīstīt mazo biznesu, izmantojot personisko zīmolu”, kurā varēs uzzināt – kāpēc uzņēmuma dibinātājam 21. gadsimtā ir vajadzīgs personiskais zīmols. Meistarklases notiks krievu valodā. Apmeklējums ir bez papildu maksas – tikai ar “Riga Food 2020” biļeti / ielūgumu vai dalībnieka kartiņu. “Riga Food” programmu skati: www.bt1.lv/rigafood/visit.php#events

Drošības pasākumi

Lai dalība “Riga Food 2020” un tās apmeklējums būtu maksimāli drošs, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 ir ieviesusi virkni drošības pasākumu – atsevišķas ieejas un izejas, kontrolētu apmeklētāju skaitu, pastiprinātu telpu dezinfekciju u. c. Par drošības pasākumiem uzzini: www.bt1.lv/rigafood/read.php?subid=10395\

 

Informācijas avots: http://travelnews.lv

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites