Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


2022. gada 19. februārī Ķegumā “Vīru Spēles Winter Edition 2022” – Ķegums Enduro Challenge, bokss, un spēka trīscīņa!

Ķeguma pilsēta kopā ar vietējiem entuziastiem ir parūpējusies par aizraujošu programmu, kas norisināsies ziemas skarbajos apstākļos jau 2022.gada 19.februārī.

Sacensības tiek organizētas trīs disciplīnās – Spēka trīscīņa (sākums 9:30), kas ietver pietupienu, spiešanu guļus un vilkmi, "Ķegums Enduro Challenge 2022" un bokss "Ziemas Rings" (sākums 13:00). Visas dienas garumā par muzikālo noformējumu rūpēsies Ozols (Ģirts Rozentāls), pasākumu vadīs Ģirts Timrots.

Sporta un izklaides festivāla "Vīru spēles” idejas autori Aigars Caunītis un Mārtiņš Arents sola daudz aizraujošu cīņu boksa ringā ziemā, āra apstākļos. Būs vērojamas arī viena no smagākajām motobraukšanas disciplīnām Hard Enduro, kur braucējus sagaidīs gan cīņa ar Daugavas stāvkrastu, gan šķēršļu joslu pilsētvidē, mēģinot lauzt gravitācijas un līdzsvara likumus. Šogad arī spēka sektorā ir sagaidāms jaunums - spēcīgākie novada ļaudis un viesi mērosies spēkiem NORAtlonā, kas ir papildināta Spēka Trīscīņa. NORAtlonā ir iekļauti klasiskie spēka trīscīņas elementi - pietupieni, spiešana guļus, vilkme, bet starp katru disciplīnu būs jāskrien trīs kilometru kross. Pateicoties Ķeguma pilsētas aktīvai iesaistei festivāla organizēšanā, skatītāji varēs vērot visus sporta veidus, bet atpūtas brīžos būs iespēja iestiprināties izbraukuma kafejnīcā.

Kronvaldu Ata vārdi “Īsta cīnīšanās nevils” ir izvēlēti par saukli gadskārtējām spēka spēlēm Daugavas krastā, Ķegumā. Šie vārdi katram dalībniekam atgādina par lielāko cīņu mūsu dzīvēs – pašam ar sevi, lai pārvarētu bailes, negribēšanu un vainas apziņu. Disciplīnas izvēlētas, lai simbolizētu vēsturiskās cīņas Daugavas krastos un atgādinātu par vērtībām, kuras no paaudzes paaudzē nodeva mūsu senči. “Jods, sentēvu kara dievs latviešus līdz šai dienai nežēlīgi spīdzinājis un mērdelējis, tādēļ, ka sentēvu dēli ar laiku sāka gļēvi pret savas tautas ienaidniekiem izturēties un pret zelta teļiem savus ceļus locīt. - Jods paraus mūs visus, ja mēs savus bērnus gļēvus izaudzināsim jeb, ja mēs tos tīšu prātu ienaidnieku rindās stādināsim.” atgādina Kronvaldu Atis. Lai šie vārdi “Vīru spēles” cīņās iedvesmo gan rūdītus sportistus, gan tos, kuri pirmo reizi uzdrošinās sevi pieteikt kādā no disciplīnām.

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Atbilstoši valstī noteiktajiem likumiem boksa un spēka trīscīņas teritorijas apmeklētājiem nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina pabeigtu vakcināciju vai izslimošanas faktu un personu apliecinošs dokuments. Pasākumā jālieto sejas aizsargmaska. Pie ieejas katrs apmeklētājs tiks reģistrēts, kā arī pasākumā tiks ierādītas personalizētas sēdvietas.

Atbalsta: Ogres novads, ASTARTE-NAFTA, Filmory, #FightClub37, AAKnives
Organizē: Biedrība ROKA , StuntFighters MC, #MADAISS, Spēka Nora, Ķeguma pilsēta.

Sīkāka informācija par pasākumu: https://www.facebook.com/ViruSpeles/


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites