Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ogres novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums par naudas balvas piešķiršanu Aigaram Apinim par izcīnīto bronzas medaļu diska mešanā Vasaras Paraolimpiskajās spēlēs 2021. gadā Tokijā.

Ogres novada Birzgales pagasta iedzīvotājam A. Apinim ir izcili sasniegumi jau kopš pirmās dalības Paraolimpiskajās spēlēs 2000. gadā, ik reizi izcīnot godalgotas vietas: bronzas medaļas lodes grūšanā un diska mešanā 2000. gadā Sidnejā; zelta medaļa diska mešanā 2004. gadā Atēnās; zelta medaļa diska mešanā un sudraba medaļa lodes grūšanā 2008. gadā Pekinā; zelta medaļa lodes grūšanā (jauns Pasaules rekords) un sudraba medaļa diska mešanā 2012. gadā Londonā. Jāpiebilst, ka 2012. gada Vasaras Paraolimpiskajās spēlēs lodes grūšanā A. Apinim izdevās uzstādīt jaunu pasaules rekordu, un šo spēļu noslēguma ceremonijā viņš bija karognesējs.

Ar ierosinājumu piešķirt A. Apinim naudas balvu pašvaldībā vērsās Ķeguma pilsētas pārvaldes Sporta pasākumu organizators Edgars Siliņš, šo ierosinājumu atbalstīja arī Ogres novada Sporta attīstības konsultatīvā komisija.

Ogres  novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumu, uzsverot, ka Aigara Apiņa izcilie sasniegumi ir iedvesmojošs piemērs tam, ka neskatoties uz dzīves grūtībām un pārbaudījumiem, var sasniegt augstus rezultātus sportā. Viņš atgādināja, ka par izciliem komandas sasniegumiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs 2021. gadā, izcīnot zelta medaļu, esot Latvijas 3x3 basketbola izlases treneru kolektīvā,  Ogres novada dome pieņēma lēmumu piešķirt naudas balvas  fizioterapeitam Oskaram Urbanovičam un fiziskās sagatavotības trenerim Dāvim Feikneram, un Aigars Apinis ir pelnījis tieši tādu pašu atbalstu.  

Domes deputāti vienbalsīgi nolēma piešķirt A. Apinim naudas balvu 1000 eiro apmērā  pēc nodokļu nomaksas par izciliem sasniegumiem Vasaras Paraolimpiskajās spēlēs Tokijā 2021. gadā.

 

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites