Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Baltu Vienības diena
Sabiiedrība > Atpūta
22.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Sacensības dambretē šogad bija pēdējais sporta veids no Latvijas pašvaldību sporta veterānu 57.sporta spēļu 20 sporta veidiem.

Laikam jau Covid - 19 sekas bija skārušas arī dambretistus, jo šoreiz Bauskā pulcējās 11 komandas ierasto 17 līdz 20 komandu vietā.

Ķeguma novada dambretistu vidū šoreiz nebija lielmeistara Gunta Valnera, kurš šajās dienās piedalās kārtējā pasaules kausa izcīņas posmā Nīderlandē.

Iespējams, ka komandas līdera iztrūkums komandu saliedēja vēl vairāk, jo Gunta vietu lieliski aizpildīja viņa dzīvesbiedre Antra, kura ar 11 punktiem (no 14 iespējamiem) sieviešu grupā 50+ nezaudēja nevienā divcīņā un ar 4 uzvarām un 3 neizšķirtiem izcīnīja sudraba medaļu, dodot lielāko ieguldījumu kopējā komandas pūrā.

No Antras snieguma daudz neatpalika arī komandas kapteinis Vaclavs Griņevičs, kurš 7 partijās svinēja 2 uzvaras, 5 reizes cīnījās neizšķirti un ar 9 punktiem vecuma grupā 70+ saņēma bronzas medaļu. Ivars Mauriņš ar 7 punktiem šajā vecuma grupā ieņēma 8.vietu.

Alis Balbārzdis grupā 60+ ar 8 punktiem  izcīnīja sudraba medaļu, bet vecuma grupā 50+ Dzintars Kaņeps ar 6 punktiem ierindojās 10.vietā.

Ne mazāk sīvas cīņas norisinājās komandu ieskaitē, kur no 5 dalībniekiem vērtēja labāko 4 komandas spēlētāju sniegumu. Par pirmo un otro vietu cīnījās Bauskas pirmā komanda un Rīgas pilsētas komanda, kuru sastāvā bija sporta meistari un vairāki valsts izlases komandas dalībnieki.

Ar 41 punktu no 56 iespējamiem par čempioniem kļuva Bauskas dalībnieki, no viņiem par 2 punktiem atpalika Rīgas veterāni.

Patīkami atzīmēt, ka bez lielmeistara G.Valnera sīvā cīņā ar Bauskas otro komandu, trešo vietu izcīnīja Ķeguma novada dambretisti. Ķegumiešu veikums - 35 punkti un viņi Bauskas otro komandu apsteidza par 1 punktu, dodot lielu ieguldījumu kopējā visu sporta veidu ieskaitē.

Viktors KrustkalnsBildē (no kreisās): Dzintars Kaņeps, Alis Balbārzdis, Antra Valnere, Vaclavs Griņēvičs, Ivars Mauriņš

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites