Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Viegli lasīt


SOCIĀLĀ PALĪDZĪBA ĶEGUMA NOVADA IEDZĪVOTĀJIEM

 

Sociālā palīdzība ir atbalsts un palīdzība cilvēkiem, kuri paši saviem spēkiem nespēj risināt problēmas. Tas ir arī emocionālais atbalsts grūtā brīdī. ‍Sociālos pakalpojumus sniedz dažādi speciālisti. ‍Ja Tu esi nonācis grūtā situācijā, ja Tev ir vajadzīga palīdzība un atbalsts, vērsies pēc palīdzības pie sociālā darbinieka. Tev paskaidros, kādu palīdzību un atbalstu Tu vari saņemt. ‍Informācija un konsultācijas pie sociālā darbinieka ir bez maksas.

Lai saņemtu sociālo palīdzību vispirms Tev ir jāiet pie sava pagasta vai pilsētas sociālā darbinieka. Izstāsti savu problēmu. Tev, iespējams, vajadzēs rakstīt iesniegumu un būs jāparakstās. Sociālajam darbiniekam būs nepieciešami arī citi dokumenti, lai zinātu, kādi ir tavi ienākumi. ‍Ja Tev šādu dokumentu nav, tad sociālais darbinieks Tev izstāstīs, kā Tev rīkoties tālāk un kā palīdzību var saņemt. Tas viss ir nepieciešams, lai izvērtētu, kādu palīdzību var vai nevar Tev piešķirt. ‍Informācija, kuru Tu nodod sociālajam darbiniekam, netiek izstāstīta ārpus sociālā dienesta.

‍‍Tev ir jāzina, ka sociālais darbinieks var nākt pie Tevis uz mājām. Lai varētu Tev palīdzēt, sociālajam darbiniekam ir jāzina, kā Tu dzīvo. Tas palīdzēs noskaidrot Tavu problēmu un Tavas vajadzības. ‍Ja Tev ir grūtības atnākt uz sociālo dienestu, piezvani un informē par to sociālo darbinieku.

Ja Tavi vai Tavas ģimenes ienākumi ir zem 327,00 euro mēnesī, tad Tu vari doties pie sociālā darbinieka un jautāt vai vari saņemt šādu sociālo palīdzību:

· Trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu;

· Dzīvokļa pabalstu vai pabalstu kurināmā iegādei;

· Brīvpusdienas bērniem skolā vai bērnudārzā;

· Garantētā minimālā ienākuma pabalstu;

· Pabalstu bērnu mācību līdzekļu iegādei;

· Pabalstu dokumentu sakārtošanai;

· Pabalstu veselības aprūpei;

 

Vairāk informācijas jautā sociālajam darbiniekam,

Tev visu izstāstīs, paskaidros!


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites