Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Katru gadu oktobris tiek atzīmēts kā krūts veselības mēnesis, kura mērķis ir veicināt izpratni par krūts veselību un krūts vēža profilaksi.

Seko līdzi un uzzini, kā rūpēties par savu krūts veselību!


Ikdienas rūpes par veselību ietver arī rūpes par savu krūts veselību!
Regulāri veicot krūšu pašpārbaudi, Tu rūpējies par sevi un pārliecinies, vai viss ir kārtībā!

 

Nav būtiski, cik gara, īsa, tieva vai apaļīga Tu esi, būtiski ir tas, lai Tu būtu vesela.
Esam apkopojuši 5 iemeslus, lai Tu atvēlētu sev laiku un 1 reizi mēnesī veiktu krūšu pašpārbaudi :
1. Tas ir bez maksas
2. Nav sāpīgi
3. Ātri – vien 10 minūtes!
4. Vienkārši paveicams
5. Var laikus pamanīt izmaiņas un rīkoties

Izveido tradīciju – krūšu pašpārbaudes diena – 1x mēnesī!

 

Kas ir krūts vēža profilaktiskā pārbaude (skrīnings)?
Tā ir valsts organizēta un apmaksāta profilakses pārbaude, kuras mērķis ir atklāt krūts vēzi agrīnā stadijā. Profilaktiskais krūšu izmeklējums ir mamogrāfija – rentgenoloģiska pārbaude. Atbildes uz jautājumiem meklē SPKC materiālā: https://ej.uz/SPKC_skrinings vai jautā savam ģimenes ārstam vai ginekologam.

 

Nav viena atbilde uz jautājumu, kāpēc rodas krūts vēzis. Ir vairāki faktori, kas var veicināt audzēja attīstības risku –  tie ir gan bioloģiskie, gan ar dzīvesveidu saistītie. Tas, ko Tu vari ietekmēt – ir Tavs dzīvesveids un paradumi!

 

Veselīgi ēdot, ir iespējams saglabāt normālu ķermeņa masu! Liekais svars un aptaukošanās palielina risku saslimt ar krūts vēzi, jo īpaši pēc menopauzes iestāšanās. Vairāk ieteikumu veselīgam uzturam meklē šeit: https://ej.uz/uzturs_spkc

 

Regulāras fiziskās aktivitātes palīdz uzturēt normālu ķermeņa masu! Liekais svars un aptaukošanās palielina risku saslimt ar krūts vēzi, jo īpaši pēc menopauzes iestāšanās. Vairāk ieteikumi fiziskām aktivitātēm: https://ej.uz/aktivitates_spkc


 

Oktobris #krūts veselības mēnesis

Lasi vairāk: https://ej.uz/krutsvezis_spkc


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites