Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Baltu Vienības diena
Sabiiedrība > Atpūta
22.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Sieviešu kluba “Ķeguma saulespuķes” biedres, piesaistot ģimenes locekļus un citus interesentus, sadarbībā ar interešu klubu “Vēriens”, 10.augustā devās pieredzes apmaiņas braucienā pie Zemgales darbīgajām saimniecēm, kā arī apmeklēja Tērvetes zemgaļu pils svētkus.

Rīta pusē brauciena dalībnieki viesojās pie Zemgales saimnieces Antras Zeiliņas Ozolnieku novada, Uzvaras Līdumā ķiploku mājās - Annas. Viesus sagaidīja stalta zemgaļu saimniece tautas tērpā. Viņa iepazīstināja ar savu saimniecību, kurā strādā divatā ar vīru - audzē un pārstrādā ķiplokus. Šogad šo veselīgo produktu izaudzējuši 2 tonnas. Izaudzētā produkcija tiek pārstrādāta dažādos produktos. Katru gadu tiek izdomāta kāda jauna recepte. Skaisti iekārtotā telpā klāts galds ar dažādi sagatavotiem produktiem. Ikviens atbilstoši katra gaumei varēja baudīt ķiploku biezzupu, nogaršot maigākas un asākas mērcītes, kas gatavotas no ķiploka ar dažādām piedevām, ķiploku tēju, marinētus ķiploku ziedus un dažnedažādus citus gardumus. Viss saražotais ir audzēts un pārstrādāts pašu spēkiem un ar īpašu mīlestību - ķiplokiem tiek pievienota vērtība no pašu audzētām avenēm, tomātiem, čilli un citiem dārzeņiem. Vislielāko pārsteigumu radīja neparastie ievārījumi - smilšērkšķu un aveņu ievārījumi ar ķiploku piedevu. Tiešām – neticami garšīgi! Pēc degustācijas varēja arī iegādāties sev tīkamo produktu saimnieces veikaliņā. Gribētāju netrūka. Izveidojās pat liela rinda.

Tālāk ceļš veda uz  bioloģisko saimniecību Auces novada Īles pagastā pie Marikas Grīslītes. Šī saimniece nodarbojas ar gaļas aitu audzēšanu. Viesi varēja baudīt uz ugunskura, lielā čuguna katlā, gatavotu jēra gaļas un dārzeņu sautējumu. Klāt varēja piekost pašas saimnieces gardi ceptu maizīti.

Un tad jau ceļā uz Tērveti. Tur norisinājās Tērvetes zemgaļu koka pils svētki. Bija iespēja izstaigāt dabas parku, apmeklēt ievērības cienīgu 12.gadsimta zemgaļu koka pili, iepazīt seno zemgaļu cīņas mākslu, amatnieku darbnīcas, kā arī iegādāties amatnieku darinājumus.

Dienas otrajā pusē devāmies uz Brunavas pagastu – gandrīz pie pašas Lietuvas robežas. Tur savā saimniecībā darbīgā saimniece Iluta Staģe audzē piena aitas. Daudzi no klātesošajiem tādas brangas skaistules redzēja pirmo reizi. Uzņēmīgā saimniece aprūpē ap 50 aitu. Tās ganās pļavās un dod ļoti gardu pienu. Atšķirībā no kazas piena aitas pienam nav nekādas piegaršas. Tas ir treknāks un atgādina saldo krējumu. No aitas piena tiek gatavoti dažādi sieri, jogurti, kā arī ļoti garšīgs, veselīgs, krēmīgs aitas piena saldējums.Visus šos gardumus ikviens varēja nobaudīt.Čaklajai saimniecei ģimenē pieci bērni. Viena no meitām talantīga dziedātāja. Viesu sirdis aizkustināja viņas skanīgās dziesmas.

Kopā dienas garumā ikviens smēlās lielu enerģiju un pozitīvas emocijas no šiem satiktajiem lauku cilvēkiem, kuri savu ikdienas smago darbu veic ar ļoti lielu mīlestību, spējot iepriecināt un iedvesmot arī citus.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites