Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Baltu Vienības diena
Sabiiedrība > Atpūta
22.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Svarīga ir cilvēka dzīves kvalitāte jebkurā vecumā. Lai to uzturētu un pilnveidotu, biedrība „Sieviešu klubs Ķeguma saulespuķes” organizē dažādas lekcijas, seminārus, ekskursijas. Neatsveramu atbalstu šādu pasākumu rīkošanā veicina Ķeguma novada pašvaldības NVO atbalsta fonda piešķirtais līdzfinansējums projektu īstenošanai.

2018. gadā no NVO atbalsta fonda, biedrības darba nodrošināšanai, piesaistīti 129,12 EUR (projekta kopējās izmaksas 132,10 EUR). Dažādu citu aktivitāšu (lekcijas,semināri, ekskursijas...) īstenošanai piesaistīts līdzfinansējums 360 EUR (projekta kopējās izmaksas 582,11 EUR).

Projekta ietvaros noorganizētas divas nodarbības, pieaicinot lektorus un viens pieredzes apmaiņas brauciens- ekskursija.

Marta mēnesī  rīkots seminārs- praktiska nodarbība kopā ar SIA „Radošo darbu galerija” mākslinieku Jāni Tropu. Nodarbības dalībnieki apguva praktiskas iemaņas attēla pārnešanai uz auduma, iepazina tekstilapdruku, apguva darbu ar trafaretiem un spiedogiem.

Oktobra mēnesī lekcija/seminārs „Iesim līdzi dzīvei”. Nodarbības dalībnieki kopā ar pieredzējušu informātikas pedagogu Oksanu Grimaļuku-Nazarovu apguva zināšanas par informāciju komunikāciju tehnoloģiju iemaņu apgūšanu un praktisko pielietošanu. Tika dota iespēja salīdzināt mūsdienu populārākās ierīces (viedtālrunis, planšetdators, klēpjdators), to priekšrocības, iespējamās funkcijas, trūkumus. Tika izskaidrota viedtālruņa pamatfunkciju pielietošana, dažādu aplikāciju lietošana, tālruņa izmantošana norēķinu veikšanai, fotogrāfēšana, bilžu pārsūtīšana. Semināra dalībniekiem tika izskaidrots, kas jāievēro, lai nepārkāptu likuma normas personas datu aizsardzības jomā. Lektore sniedza priekšstatu par iespējamo sociālo tīklu lietošanu.

Piesaistot ne tikai kluba biedres, bet arī Ķeguma novada pensionāru biedrību un citus sabiedrības locekļus, oktobra mēnesī organizēta ekskursija- pieredzes apmaiņas brauciens uz Carnikavu-Salacgrīvu- Ungurpili- Aloju. Tas deva iespēju kvalitatīvi, veselīgi pavadīt brīvo laiku, gūt pieredzi mazo uzņēmēju darbībā jebkurā vecumā, kas dod prieku un gandarījumu pašam uzņēmējam, gan labumu citiem sabiedrības locekļiem.


SK „Ķeguma saulespuķes” NVO projektu vadītāja Liāna Čodore

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites