Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


No 17. – 21.jūnijam Birzgales pamatskola kļuva par dienas laika nometnes „Esi aktīvs!” bāzes vietu. Šajā nometnē piedalījās Ķeguma novada 5. – 9. klašu skolēni, kuri mācās gan Birzgales pamatskolā, gan Ķeguma komercnovirziena vidusskolā, gan E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolā. Jau pirmdien visi skolēni tika sadalīti 3 komandās, kuras līdz nedēļas beigām savstarpēji cīnījās un pelnīja punktus, lai piektdien uzzinātu ne tikai spēcīgākās, bet arī saliedētākās komandas rezultātus.

Pirmdienā domājām un veidojām komandas nosaukumus un karogus. Veicām dažādus sportiskus uzdevumus, paši gatavojām dažādus salātus un tos prezentējām, kā arī pie mums ciemojās pirmais ciemiņš – novadnieks Jānis Priževoits. Otrdienas rīts sākās ar orientēšanos pa Birzgales centru, ko novadīja arī mūsu novadnieks un orientierists Nauris Neimanis. Pēc tam veicām radošos uzdevumus – veidojām mandalas no dabas materiāliem un cilvēkiem. Pēc pusdienām bija lekcija par biškopību un pie mums ciemojās Lelde Lūse no „Lūšu dravas”, paralēli tika spēlētas dažādas sporta spēles. Trešdien devāmies ekskursijā uz Baldones novada „Riekstukalnu”, kur pārbaudījām savus spēkus veicot šķēršļu joslu, lēkājām batutos un veicām nobraucienus ar rodeļiem, lielajām kamerām. Ceturtdien no rīta komandas veica vairākus jaunsardzes uzdevumus, mācījās siet dažādus mezglus, mēģināja saprast doto tekstu, izmantojot Morzas ābeci. Sporta skolotāja pastāstīja dažādus interesantus faktus saistībā ar vasaras un ziemas olimpiādēm. Pēc pusdienām skolēniem bija jāveic dažādas stafetes un tā kā bija ļoti karsti, tad neiztika bez ūdens izmantošanas stafetēs. Pirms visi devās mājās, bija izglītojoša lekcija par Veselīgu dzīvesveidu, ko pasniedza skolotāja Sandra Pētersone. Skolēni paši pētīja dažādus našķus un rēķināja, cik katrā ir cukurs un tad šo daudzumu svēra. Piektdienā devāmies pārgājienā uz „Baltupēm”, kur mūs sagaidīja ļoti jauki saimnieki, kas mums rādīja dažādas intelektuālas spēles, izstāstīja teikas. Mājupceļš bija ļoti lēns un grūts, jo saulīte pamatīgi sildīja un bija liels nogurums. Atgriežoties skolā, mūs gaidīja pēdējais šīs nedēļas ciemiņš – boksa treneris Edijs Veidemanis ar savu skolēnu paraugdemonstrējumiem. Redzējām kā dažiem skolēniem „iedegās acis” un teicās, ka no rudens arī grib apmeklēt šo sporta veidu.

Šī nometne izdevās ļoti piesātināti un skolēniem patika, kas liecina arī viņu rakstītajās domās: Man patika skolotāji; Man patika šī nometne, visi uzdevumi, boksa kaušanās un citas nodarbes; Man patika dienu plānojumi; Kopumā visa nometne bija lieliska. Īpaši man patika dvieļbols. Nebija nekas, kas man nepatika. Nākošgad varētu vismaz dievas reizes gatavot ēst. Noteikti gribētu šeit atgriezties; Man patika, ka pie mums viesojās riteņbraucējs, bokseri un orientēšanās treneris; Viss bija super; Patika – skolotāju atbalsts un komandu draudzība; Man patika daudz sporta; Man šajā nometnē patika viss! Tikai ieteiktu taisīt 2 nedēļas nevis vienu!

Nometne nevarētu notikt bez Ķeguma novada domes atbalsta, draudzīgā un atsaucīgā Birzgales pamatskolas kolektīva, biedrības „JADARA” atsaucības, kā arī maniem palīgiem un nometnes skolotājiem – sporta skolotājas Agitas Kaļvas, skolotājas – Sandas Pētersones – Pūpolas un Ingas Kozlovskas.

PALDIES!
Nometnes vadītāja Liene Seržante

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites