Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Sabiedriskā labuma biedrība JADARA realizēja Ķeguma novada iedzīvotāju iniciatīvas projektu „Ceļosim zinot”.

Projekta mērķis ir labiekārtota sabiedriskā un kultūrvēsturiskā vide Ķeguma novadā Birzgales pagastā, kā arī uzlabota iedzīvotāju informētība par novada vēsturi, popularizēta Birzgales pagasta kultūrvēsture sagaidot Latvijas valsts 100 gadi. Projekta laikā izgatavoti 10 stendi, kuros ir informācija un kartes par Birzgales pagasta 25 apskates objektiem. Pirmie stendi tika uzlikti uz pagasta svētkiem jūlijā, pārējie pakāpeniski tiks uzlikti līdz novembra beigām.

Lai veiksmīgi realizētu šo projektu, nācās izpētīt pagasta vēsturi un precizēt pieejamo informāciju. Vispirms apceļojām un nofotografējām visas stendos iekļaujamās vietas, tad pētījām vēstures materiālus. Paldies Dainai Melnūdrei (viņa speciāli brauca uz Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja arheoloģijas nodaļu, kur varēja nofotografēt keramikas lauskas no Slaidēnu pilskalna, kā arī precizēja dažus datus un tulkoja), Ivetai Freimanei (sagatavoja vēsturisko materiālu, arhīva un muzeja krājumu fotogrāfijas), Mārītei Petrovskai (galvenā mūsdienu fotoattēlu uzņēmēja) un Ritai Reinsonei (vēsturisko vietu apceļotāja kopā ar darba grupu un fotokorespondenti).

Inta Pastare

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites