Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Aktualitātes


Būt fiziski aktīvam ir svarīgi jebkurā vecumā. Kustība liek ķermenim ne tikai būt tonusā, bet arī aizkavē bioloģisko novecošanos un palīdz stāties pretī saslimšanām. Pētījumi rāda, ka cilvēki, kuri regulāri kustas, uzlabo savas dzīves kvalitāti un palielina mūža ilgumu. Lai veicinātu šo neapgāžamās patiesības vērtību, Ķeguma novada pensionāru biedrība izstrādāja iedzīvotāju iniciatīvas projektu nelielai veselības takai. Tā izveidota meža takās, lai būtu prom no pilsētas centra izplūdes gāzēm. Bez fiziskas slodzes šeit gūst baudījumu no dabas sniegtās burvības. Ja dodaties pa Meža ielu, tad ieraudzīsiet informatīvus stendus, kas jums sniegs informāciju, ko varat darīt. 4 vingrojumu stendi palīdzēs jūsu organismam vieglāk pielāgoties slodzei.

Šobrīd, kad liegtas nodarbības sporta zālēs kvalificētu treneru vadībā, ir svarīgi, saprast kādus vingrojumus drīkst pildīt. Izpildi tikai tos vingrinājumus, kurus labi proti! Bet vispareizāk būtu doties pastaigā svaigā gaisā. Tā ir vislabākā aerobā slodze, jo skābekļa apmaiņa ir dabiska.

Atceries, ka fiziskajai slodzei tev jāsagādā patīkamas izjūtas un tas nozīmē, ka pēc sportošanas jūties laimīgs, jo saņemta laimes hormonu deva un skābekļa daudzums enerģiskam dienas turpinājumam.

Ievērojot valstī noteiktos drošības noteikumus, nevaram aicināt uz kopīgām nodarbībām, bet domāju, ka izvietotā informācija takā palīdzēs ikvienam uzlabot savu fizisko varēšanu, ja to vēlēsies.

Paldies ikvienam, kuri palīdzēja takas tapšanā - A.Zābelam un viņa puišiem, J.Kantorim, I.Seleckim, D.Māliņai, I.Vējonei, K.Sparānei, L.Lazdiņai un, protams, Ķeguma novada pašvaldībai par finanējumu projektam.

Lai mums kopā izdodas būt fiziski aktīviem, jo kustība ir spēks! Būsim aktīvi un vairosim dzīvesprieku! Tiksimies takā!

IMG-20201109-WA0000
IMG-20201109-WA0000
IMG-20201109-WA0001
IMG-20201109-WA0001
IMG-20201109-WA0002
IMG-20201109-WA0002I.Kantore

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites