Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Lai sekmētu pilsoniskās sabiedrības līdzdalību nacionālā un Eiropas Savienības līmeņa lēmumu pieņemšanā, 2015. gada 2.-3.martā Sabiedrības integrācijas fonds sadarbībā ar Eiropas Kustību Latvijā organizē plašu NVO sektora, politikas veidotāju un lēmumu pieņēmēju, viedokļu līderu un ekspertu forumu, kurā piedalīsies dalībnieki un runātāji no Latvijas, Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

NVO Foruma norisi atbalsta Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instruments, Norvēģijas Karalistes vēstniecība Rīgā, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja (EESK), EESK Sadarbības koordinācijas grupa (Liaison Group), kurā darbojas arī ES nevalstisko tīklu organizācijas - Konrāda Adenauera fonds un Karaļa Buduēna fonds.

Rīkotāji atzīst: "Tikai kvalitatīvs dialogs starp amatpersonām un sabiedrību spēj nodrošināt sabiedrības vajadzībām atbilstošu lēmumu pieņemšanu. Lai dialogs būtu veiksmīgs, nepieciešama pieredzes apmaiņa un sadarbība starp valsts institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, ekspertiem un indivīdiem. Neapšaubāmi - līdzdalībai nepieciešami arī resursi un iemaņas".

Foruma galvenais uzdevums ir panākt vienošanos par „Road map" (Ceļa karti), kuras mērķis ir sekmēt pilsoniskās sabiedrības līdzdalību nacionālā un Eiropas Savienības līmeņa lēmumu pieņemšanā, kā arī ieskicēt nākamos ejamos soļus indivīdiem, organizācijām, reģioniem, valstij un Eiropas Savienībai.

Forums tiek organizēts, izvērtējot Prezidentūras prioritāros darba virzienus. Latvijas Prezidentūras horizontālā prioritāte "iesaistīšana" pārklājas ar Lisabonas līguma 11. pantā rakstīto un palīdzētu to iedzīvināt konkrētā rīcībā. Foruma gaitā dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar labākajiem Eiropas un tās dalībvalstu līdzdalības un iesaistīšanas piemēriem, diskutēt par līdzdalības formām un metodēm. Pirms foruma un foruma laikā interesenti un dalībnieki aicināti papildināt un precizēt ekspertu veidoto ceļa karti „Road map", ietverot tajā savas domas un idejas.

„NVO Foruma- Rīga 2015" pirmajā dienā, 2.martā, sešas paralēlās darba grupās dalībniekiem būs iespēja diskutēt ar citu Eiropas valstu ekspertiem par iesaisti un līdzdalības pieredzi lēmumu pieņemšanā dažādās jomās- demokrātija, organizētas pilsoniskās sabiedrības līdzdalība; inovatīvas pieejas sabiedrības līdzdalības veicināšanai; cilvēktiesības; vide un ilgtspēja; jaunas idejas brīvprātīgā darba veicināšanai u.c. Pirmā diena īpaši interesanta dažādu partnerību veidošanai, kā arī labās pieredzes un prakses apguvei.

3.martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās pēc oficiālās atklāšanas un paneļdiskusijas darbs noritēs trīs paralēlās sesijās:

  1. Sabiedrības līdzdalība nacionālā līmeņa lēmumu pieņemšanā;
  2. Sabiedrības līdzdalība ES līmenī;
  3. Organizāciju un/vai indivīdu savstarpējā sadarbība vietējā, nacionālā un ES līmenī –t.sk. labās prakses piemēri un diskusija par tiem.

Ceļa karte jeb „Road map" gan foruma dalībniekiem, gan citiem interesentiem būs pieejama komentāru un ieteikumu sniegšanai trīs nedēļas pirms NVO Foruma.

Pasākumā dalību apstiprinājuši vadošo Eiropas NVO tīklu pārstāvji, kā arī:
Laimdota Straujuma, Latvijas Ministru prezidente
Ingvild Næss Stub, Norvēģijas ES un EEZ lietu ministra valsts sekretāre
Lolita Čigāne, Saeimas Eiropas Lietu komisijas priekšsēde
Rohards Kols, Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs
Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre
Henri Malosse, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas prezidents, Liaison grupas līdzpriekšsēdis
Marju Lauristin, Baltijas ceļa līdzorganizatore Igaunijā, Eiropas Parlamenta S&D grupas priekšsēža vietniece u.c.

Lai uzsāktu reģistrēšanos pasākumam „NVO Forums- Rīga 2015", lūdzam aizpildīt pieteikumu: ŠEIT

Darba kārtības projekts pieejams: pdfŠEIT.

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites