Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Vingrošana senioru sirds veselības un vispārējās labsajūtas veicināšanai Birzgalē.

Organisma novecošanās ir neizbēgama. Tomēr uzskats, ka arī dažādas veselības problēmas ir tikpat neizbēgamas, sasniedzot noteiktu vecuma slieksni, ir maldīgs. Viens no galvenajiem tās veicinošajiem faktoriem ir mazkustīgs dzīvesveids, kas īpaši nelabvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu veselību. Lai mazinātu šo saslimšanu risku, speciālisti iesaka senioriem vairāk kustēties, tostarp – vingrot.
 
Regulāra vingrošana nostiprina sirds veselību. Tā uzlabo arī vispārējo labsajūtu, jo nodrošina labāku asinsriti, lielāku locītavu kustīgumu, nostiprina muskuļus un uzlabo omu, jo vingrošanas laikā organismā izdalās tā dēvētais laimes hormons. Runā, ka uzlabojoties asinsritei, palēninās arī organisma novecošanās procesi. Turklāt, lai panāktu šo efektu, nav jāvingro daudz un smagi. Gluži pretēji – slodzei jābūt vieglai, bet ilgstošai.
 
Tieši šis aspekts ir ievērots, izstrādājot senioriem paredzētā vingrošanas nodarbību cikla “Vesela sirds” programmu. Tās ietvaros jums pieredzējuša trenera vadībā būs iespēja pastiprināti trenēt trīs lietas, kurām ir ļoti būtiska nozīme senioru veselības uzlabošanā: kardiorespiratoro izturību, muskuļu spēku un lokanību. Jāpiebilst, ka tieši lokanībai ir izšķiroša loma normālas gaitas un ķermeņa vispārējās funkcionalitātes saglabāšanā, tostarp artrīta, artrožu un spondiložu profilaksē.
 
Vingrošanas nodarbību ciklu “Vesela sirds” veidos sešas nodarbības, tās notiks trešdienās:

• SĀKOT AR 24. MARTU,  BIRZGALES TAUTAS NAMĀ CETURTDIENĀS PLKST.11.00


Nodarbībā var piedalīties dalībnieki, kuri var uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Nodarbība notiek, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, dalībnieku skaits nodarbībās ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja reģistrēšanās ir obligāta, rakstot uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Sīkāka informācija tiks nosūtīta pēc pieteikuma saņemšanas.

Oveselība nodarbības organizē, īstenojot ESF projektu "Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem" (Nr.9.2.4.2/16/I/031). 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites