Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus. Šobrīd jau tā lielā transporta plūsma kavē palīdzības nogādāšanu Ukrainā un Ukrainas iedzīvotāju nokļūšanu drošībā.

VUGD privātpersonas, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību institūcijas koordinēt savu rīcību un sekot VUGD informācijai par palīdzības pieprasījumiem un atbalsta nepieciešamību.

Ziņas par nepieciešamo humāno un cita veida palīdzību krīzes skartajām valstīm tiek saņemtas arī Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānisma ietvaros, kur valstis koordinēti informē par vajadzīgo palīdzību un tās piegādāšanu, lai darbības būtu saskaņotas, organizētas un savlaicīgas.

VUGD sadarbojas ar biedrību “Viegli palīdzēt” humānās palīdzības kravu koordinēšanā, apmainoties ar informāciju un, ja nepieciešams, loģistikas nodrošinājumu, izmantojot jau eksistējošas starptautiskās platformas.

VUGD Operatīvās vadības pārvalde katastrofu pārvaldīšanas un reaģēšanas jomā ir nacionālais kontaktpunkts, kas nepieciešamības gadījumā nodrošina regulāru komunikāciju un informācijas apmaiņu ar Eiropas Komisijas ārkārtas reaģēšanas koordinēšanas centru (ERCC) un NATO Eiroatlantisko katastrofu palīdzības koordinācijas centru (EADRCC).

Informācija par valsts robežas šķērsošanu (24/7), pieejama zvanot uz šiem telefona numuriem: 371 67913569 vai 371 67913568.

Ja vēlaties sazināties par palīdzības sniegšanu un atbalstu, lūgums rakstīt uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Papildu informācija un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem pieejamas Iekšlietu ministrijas mājaslapā: https://www.iem.gov.lv/lv/informacija-ukrainas-pilsoniem-kuri-izcelo-no-ukrainas-militara-konflikta-del

Informācija par palīdzības iespējām arī kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” un TechChill platformā https://www.ukraine-latvia.com.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites