Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


23. un 24. septembrī Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē tiksies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas Gaisa spēku komandieri, lai pārrunātu turpmāko sadarbību militāro mācību, projektu izstrādes, un militārā ekipējuma ekspluatācijas jomās.  

Vienlaikus  pirmo reizi vizītē Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē ieradīsies  arī šo valstu  Gaisa spēku virsseržanti, lai iepazīstinātu ar savas valsts  Gaisa spēku struktūru, uzdevumiem un ekipējumu, apmeklētu  Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzē  dislocētās  Gaisa spēku vienības un apskatītu bāzes infrastruktūru.

Gaisa spēku galvenie uzdevumi ir nodrošināt valsts gaisa telpas kontroli un aizsardzību, piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisīto seku likvidēšanā, cilvēku un dažādu objektu meklēšanas un glābšanas darbos, veikt gaisa transporta uzdevumus, organizēt militārās aviācijas lidojumu drošības pasākumu izstrādi un to izpildi, kā arī saskaņot un kontrolēt militārās aviācijas lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā. Nacionālo bruņoto  Gaisa spēku devīze ir “VISU PAR LATVIJU”!

Informāciju sagatavoja:
NBS Gaisa spēku štāba
Mācību un plānošanas daļas Vecākais virsnieks

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites