Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ogres novadā notiks militārās mācības.

No šī gada 27. līdz 29. augustam Ogres novada Dzelmēs notiks Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskās mācības, kuru laikā zemessargi pilnveidos lauka kaujas iemaņas, kā arī trenēs apakšvienību sadarbību, lai sagatavotos Nacionālo bruņoto spēku militārajām mācībām “Namejs 2021”.

Militārās mācības “Namejs” Vidzemē notiks no 24. līdz 26. septembrim. To laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljonu spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.  Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljona teritorijā mācības notiks Ogres novada Rembates, Lēdmanes, Ogresgala un Jumpravas pagastos.

Militārās mācības notiks iepriekš saskaņotās vietās. Militāro mācību laikā Ogres novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Jautājumu gadījumā zvanīt 25527803.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Informācijas daļa

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites