Mežā izgāzti atkritumi - gribi ziņot, bet nezini kur īsti atrodies? Upē izlikti aizdomīgi tīkli - gribi ziņot, bet nezini kam?
Uzņēmums piesārņo vidi - gribi ziņot, bet nav jau vērts, tāpat nekas nemainīsies? Mainīsies ja, Tu palīdzēsi! Valsts vides dienesta (VVD) vajadzībām izstrādāta mobilā lietotne „Vides SOS” pārkāpumu ziņošanai vides jomā.
„Vides SOS” izstrādāts ar mērķi veicināt sabiedrības atbildību pret vidi un izglītot par tās saudzēšanu, kā arī valsts, pašvaldību un nevalstisko organizāciju darbu vides aizsardzības jomā.
Ar mobilās lietotnes palīdzību VVD var ziņot par augsnes, gaisa un ūdens piesārņojumu, kā arī par dažādām aizdomīgām darbībām un vērā ņemamiem vides pārkāpumiem, piemēram, atkritumiem, zvejas un makšķerēšanas rīkiem, upju un ezeru aizsargjoslu pārkāpšanu un citiem vides riskiem.
Kā darbojas mobilā lietotne „Vides SOS”?
Vispirms mobilā lietotne „ Vides SOS” lejup jāielādē App Store (tuvākajā laikā) un Google Play.
„Vides SOS” darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot vides pārkāpumu, tas jānofotografē, jāapraksta un jānosūta VVD.
Visi ziņojumi nonāk pie VVD un pēc to apstrādes kļūst pieejami īpaši šim nolūkam radītas tīmekļa vietnes www.videssos.lv interaktīvajā kartē, kurā iespējams sekot līdzi iesūtīto ziņojumu statusa gaitai no informācijas iesūtīšanas brīža līdz pārkāpuma novēršanai. Kā arī ziņotāji saņem informāciju no VVD par iesūtītā ziņojuma virzību e-pastā.
Jāņem vērā, ka „Vides SOS” darbojas ar Facebook un Draugiem.lv pasi, ar iesūtītajiem ziņojumiem iespējams dalīties Facebook un Twitter.
Lai rosinātu sabiedrību lietot „Vides SOS” izveidots mobilās lietotnes reklāmas klips
VVD uzrauga normatīvo aktu ievērošanu vides aizsardzības, radiācijas un kodoldrošības, kā arī dabas resursu izmantošanas jomās. Tā kā piesārņojošo darbību un dabas resursu izmantošanas atļaujas uzņēmumiem izsniedz VVD, tas arī kontrolē, kā uzdotie nosacījumi tiek ievēroti. VVD inspektori katru gadu uzņēmumos veic plānotās pārbaudes, augsta riska objektos kontroles notiek biežāk, bet, ja tiek saņemtas sūdzības, inspektori ierodas bez brīdinājuma.
 Infografika: Biežāk sastopamie vides pārkāpumu veidi

Projekts tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda (LVAF) finansiālu atbalstu.

Papildu informācija:
Jūlija Ņikitina
Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr. 67084311, 25780460
http://www.vvd.gov.lv/, @videsdienests

Komentāri

Pievienot komentāru

• Atlikuši 500 simboli

Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi