Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


Valsts probācijas dienests ir uzsācis projektu, kura mērķis ir brīvprātīgo līdzgaitniecības (mentoringa) prakses attīstīšana darbā ar Valsts probācijas dienesta redzeslokā nonākušiem bērniem un jauniešiem. Tiek meklēti sabiedriski aktīvi cilvēki ar vēlmi atbalstīt bērnus un jauniešus, sniedzot viņiem pozitīvu brīvā laika pavadīšanas pieredzi, kā arī jaunas zināšanas un prasmes.

     Meklējot iespējas mainīt jauniešu uzvedību, Valsts probācijas dienests aizvien lielāku uzmanību pievērš brīvprātīgo piesaistei un risinājumiem, kas nav tieši saistīti ar darbu valsts iestāžu ietvaros. Citu pasaules valstu pieredze apstiprina to, ka tikai sodot un izolējot likumpārkāpumus izdarījušus jauniešus, nav iespējams sekmīgi mainīt viņu uzvedību. Prakse liecina, ka posmā, kad attīstās jauniešu personība, liela nozīme ir apkārtējo cilvēku ietekmei un prasmēm risināt savas problēmas. Negatīva vienaudžu ietekme uz jaunieti un iemaņu trūkums ir galvenie jauniešu likumpārkāpumu cēloņi, kuru risināšanā efektīvs līdzeklis ir brīvprātīgo darbs. Jau šobrīd dienests izmanto brīvprātīgo piesaisti izlīgumu organizēšanā, turklāt brīvprātīgie veiksmīgi iesaistījušies arī Valsts probācijas dienesta īstenotajos projektos. Šobrīd ir uzsākts projekts, kura ietvaros līdz 2016.gada aprīlim plānots piesaistīt un sagatavot brīvprātīgos līdzgaitnieka darbam, kā arī uzsākt līdzgaitniecību vairākiem desmitiem jauniešu. Brīvprātīgie tiek meklēti visos Latvijas reģionos un visās vecuma grupās.
     Brīvprātīgajiem tiks nodrošināta iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku, iemācot to darīt arī citiem, iegūt jaunas komunikācijas iemaņas un praktisku pieredzi darbā ar bērniem un jauniešiem, kā arī apmeklēt Valsts probācijas dienesta apmācības un saņemt regulāru atbalstu līdzgaitnieka pienākumu veikšanā. Plānota arī līdzgaitnieku izdevumu kompensācija.
     Līdzgaitniecība jauniešiem plānota kā brīvprātīgā un jaunieša (aizbilstamā) kopēji izdomātas aktivitātes, kuru organizēšanā atbalstu sniegs Valsts probācijas dienesta koordinatori. Galvenais brīvprātīgā darba nosacījums ir līdzgaitnieka vēlme palīdzēt aizbilstamā problēmu risināšanā, sniedzot jaunietim pozitīvu piemēru un iedrošinājumu.
Par brīvprātīgo līdzgaitnieku var kļūt persona, kura izteikusi vēlēšanos par tādu kļūt, ir gatava veltīt šim darbam vismaz 8 stundas mēnesī, sasniegusi 18 gadu vecumu un prot valsts valodu.

Vēl nebijis izaicinājums brīvprātīgajiem!

Tev ir vēlme atbalstīt bērnus un jauniešus, Tev ir vēlme apgūt jaunas iemaņas, Tu esi radošs, zini, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku un esi gatavs dalīties ar savu dzīves pieredzi - šī ir iespēja ir domāta tieši Tev!
Valsts probācijas dienests ir uzsācis jaunu projektu, kura mērķis ir brīvprātīgo līdzgaitniecības prakses attīstīšana darbā ar bērniem un jauniešiem vecumā no 14 līdz 25 gadiem, kuri ir nonākuši Valsts probācijas dienesta redzeslokā.
Ja piekritīsi iesaistīties, Tev tiks sniegta iespēja kļūt par Valsts probācijas dienesta brīvprātīgo līdzgaitnieku! Tas nozīmē - ar savu atrašanos līdzās un iedrošinājumu atbalstīt bērnus un jauniešus, sniedzot viņiem pozitīvu pieredzi par brīvā laika pavadīšanu. Aicināsim Tevi piedalīties interesantās apmācībās, kur Tu iegūsi unikālu pieredzi un domubiedrus!

Kāpēc atbalstīt bērnus un jauniešus, kuri atrodas
Valsts probācijas dienesta redzeslokā?
Pavadot laiku ar bērniem un jauniešiem, Tu ar savu klātbūtni izrādīsi atbalstu un iedrošināsi viņus uzlabot sociālās prasmes, pieņemt atbildīgus lēmumus un saskatīt dzīvē jaunas perspektīvas.

Kurš var kļūt par brīvprātīgo līdzgaitnieku?

Persona, kura:

izteikusi vēlēšanos kļūt par brīvprātīgo;
sasniegusi 18 gadu vecumu;
prot valsts valodu.

Ko Valsts probācijas dienests Tev piedāvā?

Iespēju lietderīgi pavadīt brīvo laiku un iemācīt to darīt arī citiem;
Iegūt jaunas komunikācijas iemaņas un praktisku pieredzi bērnu un jauniešu problēmu risināšanā un atbalsta pasākumu nodrošināšanā;
Komunikāciju ar līdzīgi domājošiem un iespēju iegūt sociālo kapitālu nākotnei;
Apmeklēt Valsts probācijas dienesta organizētos profesionālās pilnveides pasākumus;
Regulāru (pastāvīgu) atbalstu līdzgaitnieka pienākumu veikšanā.

Ko Valsts probācijas dienests sagaida no Tevis?

Vēlmi sniegt atbalstu bērniem un jauniešiem ar negatīvu sociālo pieredzi;
Līdzdalību sabiedrības drošības veidošanā;
Atbildības izjūtu;
Izbrīvēt vismaz 8 stundas mēnesī līdzgaitnieka pienākumu pildīšanai un nepieciešamo iemaņu apgūšanai;
Teicamas komunikācijas un sadarbības prasmes;
Prasmi patstāvīgi plānot savu darbu.

Ja Tevi interesē brīvprātīgā līdzgaitnieka darbs Valsts probācijas dienestā, gaidīsim Tavu pieteikumu! Pieteikuma anketa atrodama šeit

Aizpildīto anketu un CV var iesniegt personīgi Valsts probācijas dienestā, nosūtīt pa pastu (adrese: Dzirnavu iela 91, Rīga, LV-1011, ar norādi "Brīvprātīgo līdzgaitnieku pilotprojektam") vai iesniegt elektroniski: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pieteikšanās anketas brīvprātīgā līdzgaitnieka darbam iespējams iesniegt līdz 2015.gada 25. septembrim.

Brīvprātīgo līdzgaitnieku atlase notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā pretendenti tiks atlasīti, izvērtējot pieteikuma anketas, otrajā kārtā pretendenti tiks aicināti uz individuālām intervijām.

Papildus informāciju vari saņemt, zvanot pa tālruni 67244862 vai 28634900, vai rakstot uz e-pastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites