Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


Tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, jaunieši izzinās iespējas darboties parlamentā un iejutīsies deputāta ādā.
Jaunieši izvaicās Latvijas eiroparlamentāriešus: kā ir būt deputātam Eiropas Parlamentārā un kā līdzdarboties var jaunieši? 
 
Piektdien, 22. aprīlī, Arhitektūras un dizaina centrā H2O6 Latvijas jauniešu NVO festivālā “Jaunieši iesaistās” jauniešiem no visas Latvijas būs iespēja satikt Eiropas Parlamenta (EP) deputātus, piedalīties sociālo mediju meistarklasē ar ekspertiem un erudīcijas konkursos. Savukārt īpašā fotostūrī “Ja es būtu deputāts!” būs iespēja arī vizuāli iejusties deputāta ādā.  
   Eiropas Parlamenta informācijas biroja (EPIB) piedāvātajā programmā: plkst. 12:00 līdz 14:00 “Uzzini no eksperta – Eiropas Parlamenta deputātu darbnīca”. Tās laikā paredzētas tikšanās ar EP deputātiem – KURIEM?
•    Plkst. 12:00 ar priekšlasījumu “Publiskā runa un sarunu taktiku augsta līmeņa ekspertu, politiķu sarunās. Tēma: ES-ASV: ārpolitika un starptautiskā tirdzniecība.” uzstāsies EP Starptautiskās tirdzniecības komitejas (INTA) deputāts Artis Pabriks.
   Plkst. 13:00 notiks darbnīca ar EP Ekonomikas un monetāro jautājumu (ECON) komitejas un Transporta un tūrisma (TRAN) komitejas deputātu Robertu Zīli: “Erudīcija, personība, tēls: ko nozīme būt sabiedrībā zināmai personībai, tautas vēlētam pārstāvim? Kā runāt par naudu un izaugsmi Latvijā? Tēma: ES izaugsme un investīcijas: aprites ekonomika, plašākas un ērtākas ceļošanas iespējas ES.”
   Paralēli no plkst. 12:30 līdz 17:00 darbosies fotostūris “Ja es būtu deputāts!”, kur ar profesionāla stilista palīdzību būs iespēja veidot savu personisko EP deputāta tēlu un nofotografēties.
•    No plkst.12:40 līdz 17:00 notiks Sociālo mediju meistarklase - atbilstoši darbnīcu tēmām kopā ar deputātiem un ekspertiem jauniešiem būs iespēja apgūt prasmes  sociālajos tīklos veidot saturīgus un asprātīgus ierakstus.
 
Paralēli darbnīcām EPIB stendā visas dienas garumā paredzēti erudīcijas konkursi ar vērtīgām balvām. Tāpat ikviens interesents varēs uzzināt noderīgu, praktisku informāciju par jauniešu iespējām Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamentā.
 
Jauniešu NVO festivāls “Jaunieši iesaistās” ir Latvijā lielākais jauniešu NVO festivāls. To jau otro gadu pēc kārtas organizē, lai veicināt savstarpējo pieredzes apmaiņu un sadarbību starp jauniešu organizācijām un organizācijām, kas strādā ar jauniešiem no visas Latvijas. Ieeja pasākumā ir bezmaksas, un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.
 
Festivāls “Jaunieši iesaistās” tiek organizēts ar Eiropas Komisijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas Savienības programmas Erasmus+ finansiālu atbalstu. Plašāka informācija pasākuma Facebook lapā un sazinoties ar pasākuma koordinatori Inesi Šubēvicu: e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., tālr.: 29209607; www.ljp.lv
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites