Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
Kultūra > Atpūta
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
Kultūra > Atpūta
25.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


Līdz 30. jūnijam Latvijas jauniešus aicina pieteikties Starptautiskajai Parlamenta stipendijai, ko organizē Vācijas Bundestāgs sadarbībā ar Berlīnes universitātēm.
 
Programmas ietvaros no 2017. gada 1. marta līdz 31. jūlijam Latvijas jaunajiem profesionāļiem būs iespēja stažēties Vācijas Parlamentā (Bundestāgā) un studēt Berlīnē.
Stipendijai aicināti pieteikties dažādu studiju virzienu absolventi un jaunie profesionāļi. Bundestāgā tiek lemts par dažādām nozarēm, tādēļ iespēja pārstāvēt Latviju Berlīnē ir dažādu specialitāšu pārstāvjiem.
 
IPS programmas ietvaros jaunieši 15 nedēļas strādās deputāta birojā, studēs Berlīnes universitātēs, kā arī apmeklēs dažādus seminārus un apmācības, ko organizē Bundestāga sadarbības partneri. Prakses laikā iegūtās plašās zināšanas, prasmes un starptautiskie kontakti veicinās Latvijas jauniešu profesionālo izaugsmi un konkurētspēju darba tirgū. Latvijas jaunieši IPS piedalās kopš 1992.gada, lielākā daļa prakses absolventu ieņem vadošus amatus privātajā, publiskajā un NVO sektorā, piemēram, strādājot ministrijās, vēstniecībās, augstskolās, medijos vai prestižos uzņēmumos.
Lai pieteiktos, nepieciešama bakalaura izglītība, Latvijas pilsonība, labas vācu valodas zināšanas un programmas sākumā jābūt jaunākam par 30 gadiem. Plašāka informācija par atlases noteikumiem un gaitu pieejama Bundestāga mājas lapā https://www.bundestag.de/ips un Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības mājas lapā http://www.riga.diplo.de.  2016. gada stipendiātu gaitām un IPS jaunumiem Latvijā sekot iespējams Bundestāga praktikantu biedrības lapā https://www.facebook.com/LatviaIPS/ 
 
Bundestāgs stipendiātiem piešķir ikmēneša stipendiju 500 €, nodrošina dzīvesvietu vai sedz tās izmaksas 300 € apmērā, kā arī apmaksā ceļa izdevumus un apdrošināšanu.
 
IPS ir Bundestāga un triju Berlīnes universitāšu (Humbolta universitātes, Brīvās universitātes un Tehniskās universitātes) kopīgi organizēta programma, kuru īsteno kopš 1986. gada. Programmas mērķi ir nostiprināt  Vācijas un programmas dalībnieku pārstāvēto valstu partnerību un sadarbību, stiprināt demokrātijas vērtības un toleranci, attīstīt  starpkultūru dialogu, kā arī veicināt mieru pasaulē."
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites