Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


26. februārī no plkst. 9.00 līdz 15.00 NVO namā (Laimdotas ielā 42, Rīgā) notiks sagatavošanās sanāksme starptautiskajai ANO simulācijas spēlei “Stipri jaunieši mierpilnai pasaulei”.
To organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un UNESCO Igaunijas nacionālā komisija sadarbībā ar jauniešu organizāciju “Sabiedrības iniciatīvu institūts” (Society Initiatives Institute, Ukraina). 
 
Sagatavošanās sanāksmi atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Zviedrijas vēstniecība Latvijā, NVO nams un citi partneri.
 
Pasākumā tiks aicināti piedalīties 15 – 18 gadus veci jaunieši, kuri interesējas par starptautiskajām attiecībām, diplomātiju un vēlas
 
  • http://www.e-skola.lv/templates/style/green/ul.gif);">uzzināt vairāk par ANO sistēmu un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem,
  • http://www.e-skola.lv/templates/style/green/ul.gif);">iegūt informāciju un zināšanas par galvenajām ANO simulācijas spēlē aplūkotajām tēmām (civiliedzīvotāju aizsardzība, kiberdrošība, klimata pārmaiņas un ilgtspējīga urbanizācija, cilvēktiesības un dzimumu līdztiesība, vārda brīvība un preses brīvība);
  • http://www.e-skola.lv/templates/style/green/ul.gif);">uzlabot debatēšanas un publiskās uzstāšanās prasmes.
 
Sanāksmē uzstāsies Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas eksperti, augstskolu lektori un NVO pārstāvji, tostarp no organizācijas "QUO tu domā" un resursu centra sievietēm “Marta”. Pasākums notiks angļu valodā.
 
 Informācijai:
 
ANO simulācijas spēle norisināsies trīs dienas (2.– 4. aprīlis), veicinot izpratni par Apvienoto Nāciju darbību un nozīmi miera kultūras un ilgtspējīgas attīstības veicināšanā. Spēle tiks uzsākta ar dažādām iesildošām aktivitātēm un apmācības sesiju, turpināsies ar diskusijām komisijās, kurās tiks aplūkotas tādas tēmas kā civiliedzīvotāju aizsardzība, kiberdrošība, klimata pārmaiņas, ilgtspējīga pilsētvide, cilvēktiesības un dzimumu līdztiesība un mediju brīvība, un trešajā dienā noslēgsies ar ANO ģenerālās asamblejas simulāciju. Būs paredzēts arī brīvais laiks un iespēja socializēties.
 
Projekta “Stipri jaunieši mierpilnai pasaulei” mērķis ir ieinteresēt un iesaistīt jauniešus debatēs un diskusijās par cilvēces attīstībai nozīmīgiem jautājumiem, tādējādi veicinot līderības, sadarbības un problēmu risināšanas prasmes, kā arī prasmi panākt vienošanos, kas nākotnē palīdzēs darboties komandā. Simulācijas spēle un pārējās aktivitātes notiks angļu valodā. 
 
Plašāka informācija:
UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja
Ilze Dalbiņa 
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites