Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunatne


“QUO tu domā?” ar prieku paziņojam, ka pavisam drīz sāksies Baltijas debašu čempionāts, kura ietvaros notiks seši debašu turnīri 2015. gada beigās un 2016. gadā.
Baltijas debašu čempionāts (turpmāk: BDČ), kuru koordinē Latvijas Debašu asociācija “Quo tu domā?” un atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, būs līdz šim nepieredzēts, semestri garš debašu maratons, kurš notiks sadarbībā ar sešu dažādu augstskolu debašu klubiem četrās dažādās Baltijas pilsētās. BDČ ilgs no 2015. gada decembra līdz 2016. gada maijam, katru mēnesi notiekot vienam starptautiskam turnīram. Debašu klubi, kas šos turnīrus rīkos, ir:
 
Rīgas Ekonomikas augstskolas debašu klubs
Latvijas Universitātes debašu klubs
Mykolas Romeris University Debate Society
Eesti Väitlusselts
Vidzemes Augstskolas debašu klubs
Rīgas Tehniskās universitātes debašu klubs
Ar šī čempionāta rīkošanu mēs ceram uzlabot debašu kultūru Baltijas valstīs un iedzīvināt debašu klubus reģionos, kur tie vēl nav nostiprinājušies, kā arī uzlabot turnīru visu dalībnieku runas un argumentācijas prasmes.
 
BDČ sāksies Rīgā 12. un 13. decembrī, kad Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās notiks 17. šī augstskolas debašu kluba rīkotais starptautiskais turnīrs. Mums ir liels prieks par to, ka šis pasākums, kurš ir vecākais un viens no lielākajiem ikgadējiem debašu turnīriem kontinentālajā Eiropā, būs daļa no mūsu čempionāta. REA turnīrā joprojām ir brīvas vietas, tāpēc komandas, kas to vēl nav izdarījušas, var paspēt pieteikties. Seko aktualitātēm: https://www.facebook.com/events/578410375639614/
 
Taču vēl pirms tam – 5. decembrī – Latvijas Universitātes debašu klubs rīkos vienu dienu garu sagatavošanās turnīru “LUDK Ziemas kauss”, kas paredzēts jo īpaši BDČ startējošajiem debatētājiem – iesācējiem. Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/995942983795718/ 
 
Drīzumā sekos arī sīkāka informācija par 2016. gadā sekojošajiem turnīriem, un debatētaāji no visām Baltijas (un ne tikai) augstskolām ir laipni aicināti iekļaut BDČ savos nākamā semestra plānos, kā arī reģistrēties diviem iepriekš minētajiem decembra turnīriem. Jebkādus jautājumus saistībā ar šiem pasākumiem varat mums uzdot, rakstot uz epastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..
 
Mēs ceram, ka ar laiku BDČ varētu kļūt par stabilu Baltijas debašu kultūras tradīciju, kuru raksturo spraiga sacensība, atvērts un draudzīgs debatēšanas gars, kompetenta tiesāšana un lieliska vide jaunu debatētāju izaugsmei. Jūs visi esat laipni aicināti palīdzēt mums šo sapni piepildīt.
 
BDČ nolikums angļu valodā ir pieejams šeit. Debašu formāts ir British Parliamentary un runu garums 5 minūtes, izņemot fināla runas, kas ir 7 minūtes garas.
 

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites