Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Pulciņi un Kolektīvi


Vadītāja: Juris Driksna

Prezidents: Andri Strauss

Kormeistare: Sarmīte Viļuma

Nodarbības:

Pirmdienās: 19:00 – 21:00

Trešdienās: 19:00 – 21:00

 

 

 

 

 

 

 

 


Senioru deju kolektīvs „Ķegums” dibināts 2012. gada 20. augustā ar mērķi piedalīties XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.

Pirmo sezonu kolektīvs uzsāk 2013.gada 3. septembrī 19 dejotāju sastāvā, pamazām kolektīvam pievienojās vēl 6 dejotāji. Kā jau katram kolektīvam sākums nav viegls. Daļa dejotāju ir dejojuši gandrīz visu mūžu, daļa tikai jaunībā, bet ir arī tādi, kas deju soļus mācījušies tikai skolā, un tas jau sen aizmirsies. Mācoties pirmās dejas, sākumā grūti veltīt uzmanību tikai dejai, bet pamazām viss ieiet savās sliedēs, un jau pēc diviem mēnešiem kolektīvs piedalās pirmajā koncertā Mārtiņdienas sadancošanā Ķekavas kultūras namā „Ar budēli Mārtiņos”.

Vēlme piedalīties Dziesmu un Deju svētkos ir tik liela, ka kolektīva dalībnieki sevi visu atdod dejai. Protams, vislielākais nopelns te ir kolektīva vadītājam Jurim Driksnam, kurš gan ar humoru, gan arī reizēm ar kādu skarbāku vārdu dejotājus iedvesmo un ved pretī mērķim. Darbs vainagojas panākumiem. Senioru deju kolektīva „Ķegums” mūža pirmajā skatē 2013. gada 24. martā kolektīvs saņem diplomu par iegūto augstāko pakāpi ar 47, 4 punktiem. Ceļš uz Dziesmu un Deju svētkiem ir vaļā. Tas kolektīvam ir neticams panākums, par kuru tas ir ļoti gandarīts. Dziesmu un Deju svētkos kolektīvam bija tas gods dejot arī Senioru koru un deju kolektīvu koncertā „Zem treju loku varavīkšņu tilta” starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā. Deju lieluzvedumā „Tēvu laipas” mēs dejojām pirmajās rindās blakus tādam pieredzējušam kolektīviem kā Ogrēnietis un citi.

Dziesmu svētki aizvadīti, bet dejas solis neaprimst. Šogad -2014. gada 18. janvārī kolektīvs nosvinēja savu gada jubileju sadraudzības sadancī „Raudzības”. Jubilejas svinībās kolektīvs atskatījās uz paveikto, teica paldies visiem kolektīva atbalstītājiem un smēlās spēku turpmākajam darbam. Raudzībās sabrauca viesi no malu maliņām- mājinieku „Kadiķis”, kaimiņu Suntažu „Suncele”, Salaspils „Rīgava”, Ķekavas „Sidrabaine”, Rugāju „Ezerrieksts”, Cēsu „Dzirnas”, „Krustpilietis” no Krustpils un Garkalnes „Baltābele”. Netrūka arī pašu novada ļaudis, kas nāca ar laba vēlējumiem turpmākai kolektīva izaugsmei. Senioru deju kolektīvs „Ķegums” saka paldies visiem, kas ir atbalstījuši un iedvesmojuši kolektīvu viņu darbā, lai deju solis ritētu raiti.


 

 

 
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites