Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Pulciņi un Kolektīvi


Vadītājs: Gunārs Jākobsons

Nodarbību laiki:

Ceturtdienās: 17:00 - 20:00

 

 

 

 

 

 

 


2003. gada septembrī Ķegumā beidza pastāvēt koris „Liepavots”. Tad daži kora entuziasti nolēma izveidot vokālo ansambli. Par tā vadītāju uzaicināja Ķeguma komercnovirziena vidusskolas dziedāšanas skolotāju Jolantu Tepļakovu. Sākotnēji kolektīva nosaukums bija „Kvēlziedes”. Kad kolektīvam pievienojās solists Visvaldis Kurmis, „Kvēlziedes” pārtapa par „Kvēlziedi”. Ansamblis piedalījās tautas nama pasākumos, to aicināja arī uz Lielvārdes Latviešu biedrības pasākumiem.

            Ar 2008. gada 8. septembri ansambļa vadību pārņēma Gunārs Jākobsons. Bijis vairāku pazīstamu Jūrmalas un Rīgas vokālo ansambļu un koru ilggadīgs vadītājs. 28 gadus strādājis Latvijas radio Mūzikas raidījumu redakcijā. Ansambļa pūrā viņa vadībā ir sakrāts ap 70 dziesmu un vairāk kā 80 uzstāšanās reižu daudzviet Latvijā. Ansamblis sekmīgi iekļāvies tradicionālajā, ikgadējā Salaspilī notiekošajā Vidzemes un Zemgales Senioru vokālo ansambļu salidojumā „Daugav’s abas malas”. Īpaši jāatzīmē ansambļa sadarbība ar ķegumieti, cienījamo dzejnieku un gleznotāju Jāzepu Osmani, kurš ir vairāku ansambļa dziesmu teksta autors. Ansamblis vairākkārt muzicējis Maestro dzejas pēcpusdienās un gleznu izstāžu atklāšanas pasākumos. Īpaši atbildīga uzstāšanās kolektīvam bija mākslinieka 80 gadu jubilejas pasākumā Rīgā, 2012. gada 11. jūlijā. Ansamblis priecājas par sadarbību ar dzejnieci Katrīnu Rotgalvi, kura latvisko ansamblim mīļu ārzemju autoru dziesmu tekstus.

Šobrīd ansamblī "Kvēlziedi" dzied deviņas dāmas – Ziedīte Bule, Cilda Kloviņa, Lidija Poluektova, , Ērika Pūle, Anita Svilāne, Rudīte Strade, Vija Tomsone, Ausma Ūzule, Aija Zābele un solists Visvaldis Kurmis. Ansambļa mēģinājumi noris Ķeguma tautas namā katru pirmdienu no pulksten 17:00. Ansamblis uzņem arī jaunus dalībniekus, īpaši – soprānus.

            Ansamblis labprāt pieņem uzaicinājumus dziedāt dažādos pasākumos, lai priecētu klausītājus


 

 

 
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites