Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


11. februāra vakarā, īsi pirms visu mīlētāju dienas, Ķeguma Tautas namā tika atklāta foto izstāde "Mīlestības pilni mirkļi".

Izstādē apskatāmi Danas Vietnieces un Diānas Kārkliņas notvertie mīlestības mirkļi no cilvēku dzīvēm. Katrs mirklis ir ar savu stāstu – kāds atspoguļo ģimenes dzīvi, kāds – ģimenes veidošanos, cits – ģimenes pieaugumu.

Izstādē var aplūkot Danas Vietnieces foto mirkļus. Dana par fotografēšanu stāsta: “Mana sajūsma sākās pirms 10 gadiem, kad meklēju fotogrāfu pašu kāzām. Iepriekš nekad nebiju jutusies kā labs modelis , bet saņemot pirmās bildes no pirmskāzu foto sesijas manas domas mainījās, jo ļoti patika rezultāts – bildes bija kā dzīvas -  pilnas ar prieku, gaismu un emocijām. Tieši tad sapratu, ka lai iegūtu labu fotogrāfiju nevajag atbilst kaut kādiem pašu izdomātiem standartiem, bet jābūt labai sadarbībai ar fotogrāfu (ir jāatrod, tā teikt, savs cilvēks), jo fotogrāfs spēj ieraudzīt pat vairāk kā mēs paši to spējam. Tā mūsu ģimenes sadarbība ar lielisko fotogrāfi Sintiju Sandori turpinājās regulārās foto sesijās līdz arī manās rokās pirms 6 gadiem nonāca pirmais fotoaparāts, kuru vīrs uzdāvināja ar mērķi, lai es iemācītos bildēt mūsu pirmo meitiņu. Te es arī biju jaunā māmiņa ar aparātu rokās, kuru nepratu lietot, bet šo gadu laikā, kad paši bieži bildējāmies pie Sintijas, mums izveidojās lieliska draudzība, un viņa labprāt uzņēmās manu apmācīšanu, ņemot mani līdzi uz kāzām, ģimenes foto sesijām un citiem īpašiem cilvēku dzīves notikumiem. Es varēju vērot viņu darbībā un pati mācīties, fotografējot līdzās. Līdz es biju gatava arī viena bildēt citu cilvēku svētkus un notikumus, jo fotogrāfija mani interesēja daudz vairāk, lai bildēšana man būtu tikai savas ģimenes ietvaros. Vēlējos arī citiem parādīt to fantastisko sajūtu, ka mēs visi esam skaisti un, ka labai fotogrāfijai nav standarti. Tieši tāpēc mans aicinājums ir fotografēt cilvēkus. Katrā savas dzīves posmā mēs esam skaisti un to vēlos jums parādīt! Te es arī esmu, Dana Vietniece -  cilvēku svarīgo notiku fotogrāfe.”

Mirkļus no cilvēku dzīvēm izstādē iemūžinājusi arī Diāna, kura stāsta: “Mani sauc Diāna Kārkliņa vai arī sociālos tīklos mani vari atrast zem logo “DK Moment Catcher”. Cik sevi atceros vienmēr esmu bijusi radoša un mana galva vienmēr bija pilna ar idejām. Ceļš uz kļūšanu par fotogrāfu bija ilgs, līdz tam mēģināju sevi atrast strādājot un mācoties citās jomās. Aizraušanās ar fotografēšanu man sākās jau pamatskolā, atceros kā tika iztērēti visi kadri no mammas fotoaparāta, tajā laikā vēl filmiņu kamerai. Vidusskolā uz dzimšanas dienu tiku pie savas kameras, digitālās, atceros kā šodien kāds tas bija prieks. Pēc dažiem gadiem, piestrādājot par viesmīli, sapelnīju savai pirmajai spoguļkamerai, tā sākās mans ceļš uz lielo mīlestību pret fotografēšanu. Jau 6 gadus varu sevi saukt par fotogrāfu. Šo gadu laikā esmu satikusi un iepazinusi daudz brīnišķīgus cilvēkus, kuri uzticēja man iemūžināt viņu dzīves svarīgos brīžus. Mana lielākā motivācija ir klientu atsauksmes, tās motivē turpināt attīstīties, augt un neapstāties pie sasniegtā. Ne mazāk svarīgs ir arī ģimenes atbalsts, jāsaka paldies vīram, kurš palīdz realizēt manas bieži vien trakās idejas. Esmu nostādījusi sev mērķi uz ko tiekties un uz to es arī turpinu iet. Mīli ko dari un tev viss sanāks!”

Izstāde apskatāma no 11.februāra līdz 13.martam.

DSC_0001
DSC_0001
DSC_0002
DSC_0002
DSC_0007
DSC_0007
DSC_0011
DSC_0011
DSC_0013
DSC_0013
DSC_0014
DSC_0014
DSC_0018
DSC_0018
DSC_0024
DSC_0024
DSC_0031
DSC_0031
DSC_0039
DSC_0039
DSC_0059
DSC_0059
DSC_0063
DSC_0063

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites