Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


No 11. janvāra līdz 28. janvārim Tomes Tautas namā apskatāma fotogrāfa Georga Jemeļjānova 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīta fotoizstāde „Atmiņas par barikādēm”.

20. janvārī mēs godinām tos patriotiskos latviešus, kuri 1991. gadā, riskējot ar savām dzīvībām, piedalījās barikādēs Rīgā, bloķējot ceļu padomju armijas tankiem. Tie bija nevardarbīgi centieni nosargāt savas valsts brīvību, tomēr 1991. gada 20. janvāra traģiskajā apšaudē pie Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas dzīvību zaudēja četri barikāžu dalībnieki. Atceroties šīs aukstās janvāra dienas, aicinām apmeklēt fotogrāfa Georgija Jemeļjānova darbu izstādi „Atmiņas par barikādēm”, kurā melnbaltos fotouzņēmumos iemūžināti spilgtākie barikāžu mirkļi – neizdziestošie ugunskuri Vecrīgas ielās, apkārt valdošā drūmā atmosfēra un cilvēku nerimstošā pārliecība, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams viss.
 
Fotogrāfs Georgijs Jemeļjānovs dzimis 1942. gadā Rīgā, kur arī pavadījis savas dzīves lielāko daļu. Jau no agras bērnības fotogrāfa ikdienas gaitas saistītas ar Iļģuciemu un tā apkārtni – kopš 1948. gada dzīvojis Palangas ielā un pēc atgriešanās no obligātā dienesta strādājis Iļģuciema stikla fabrikā. Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” apmeklētājiem pagājušā gada rudenī bija iespēja aplūkot  Georgija Jemeļjānova fotogrāfijas izstādē „Iļģuciems četros gadalaikos”.

Apmeklēt izstādi var iepriekš piesakoties, zvanot uz tālruni – 27843230. Pie ieejas jāuzrāda sadarbspējīgs Covid – 19 sertifikāts, personas apliecinošs dokuments un jālieto sejas maska.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites