Tuvākie pasākumi
Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
Kultūra > Atpūta
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
Kultūra > Atpūta
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
Baltu Vienības diena
Sabiiedrība > Atpūta
22.09.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Sagaidot vasaras skaistākos svētkus, Vasaras Saulgriežus, Tomes Tautas nama folkloras kopa Graudi sagatavoja īpašas Līgo dziesmas, kas cēlušās un pierakstītas mūsu novada vietās Birzgalē un Rembatē. Dziesmas izdziedājām pie mūsu Tomes pagasta īpašajām vietām, kurās parasti tiekamies mūsu valsts svētkos un notikumos.  Dāvinām dziesmas mūsu novada ļaudīm! Lai priecīga un skanīga līgošana!


Pie Vecās Tomes kolas, kas bija pirmā sabiedriskā ēka Tomē, celta pēc 1.  pasaules kara, un savu darbību uzsākusi 1923. gadā, izdziedājām Birzgalē pierakstītu dziesmu “Sadziedāsim mēs māsiņas”. Pēdējais izlaidums skolai - 2012. gadā. Tagad ēkā darbojas bibliotēka un muzejs.

Ielīgojām pie Tomes Piemiņas akmens, kas veltīts Latvijas simtgadei, uzstādīts 2018. gadā. Akmeni Tomes pagastam no savas zemes - Tomes salā ziedoja Ilze Rumpe.  Akmeni rotā saules zīme - mūžīgās dzīvības simbols.

Ielīgojām pie novada lielākās upes - Līčupes, kas ir 25 km gara un 3 km caur Tomi tek līču ločus mezdama, skaistu ainavu veidodama. Te arī tika atrasta īpaša Jāņu zāle - buldurjānis, kurai tika veltīta tautas dziesma, kas pierakstīta Birzgalē “Visas bija Jāņu zāles”.

Pie Tomes nozīmīgākā ozola – Ulmaņozola, ko  tomenieši iestādīja 1935. gadā kā pateicību tautas vadonim K. Ulmanim, tika nodziedāta arī Birzgalē pierakstīta tautas dziesma “Nav neviena ozoliņa”.

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites