Tuvākie pasākumi
Foto izstāde “Bērna acīm”
Kultūra > Atpūta
No 07.05.2021 līdz 30.06.2021
Vokālā ansambļa jubilejas koncerts
Kultūra > Koncerts
10.07.2021 18.00
Izrāde “Četras dāmas un džokers”
Kultūra > Atpūta
13.07.2021 20.00
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Noslēdzies foto konkurss “Putnu dienas Tomē”.

Eduards Puriņš iesūtīja fotogrāfiju “Solists”, kurā redzams strazds, kas no sirds aizrāvies ar dziedāšanu.

Baltu vārnu ar brūnu galvu 26. aprīlī pamanījis un nofotografējis Vitālijs Pugačs savā sētā, Bekuciemā, Tomes pagastā. Vitālijs novērojis, ka albīns turas kopā ar  pārējo vārnu baru, bet tās pret šo atšķirīgo  radinieci izturas nedraudzīgi. Baltā vārna kopā ar savām melnajām radiniecēm pacienājās ar iedoto rīta barību un visu rīta cēlienu lidinājās tuvākajā apkārtnē. Vakarā vairs nebija manīta.

Pieredzējušais putnu pazinējs, mājas lapas latvijasputni.lv veidotājs Kārlis Millers stāsta, ka balta vārna ir ļoti rets gadījums. „Albīnisma pazīmes putniem ir bieži sastopamas, piemēram, spārnos baltas lidspalvas, bet simtprocentīgi albīni ir ļoti reti. Cits jautājums, vai varēs sev atrast pāri,” piebilst Millers. “Un, ja kāda vārna tomēr sadraudzēsies ar tādu „ērmu”, nevar zināt, kā ģenētiski veiksies ar dzimtas turpināšanu.”

Paldies foto konkursa dalībniekiem par vērīgumu un atsaucību piedaloties konkursā!

1
1
2
2
3
3 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites