Oktobra nogale Ķeguma komercnovirziena vidusskolas kolektīvam aizritēja spraigi un rūpīgā sagatavošanās darbā konferences LatSTE 2015 norisei skolā 29. un 30. oktobrī.
Tas bija liels izaicinājums – īsā laikā sagatavojot kvalitatīvu un augstvērtīgu izglītības konferenci, nodrošinotiespēju divu dienu garumā tikties un dalīties pieredzē, veidot sadarbību.
Vairāk nekā 300 klātesošo, tai skaitā arī Ķeguma novada izglītības iestāžu pārstāvjiem, bija iespēja piedalīties konferencē un ieklausīties visdažādāko speciālistu atziņās, radošajās darbnīcās gūt jaunu tehnoloģiju lietošanas pieredzi, smelties laikmetīgas idejas strauji mainīgajam pedagoga darbam, sajust aizrautību un degsmi, ar kādu mācību procesam pieiet darbnīcu vadītāji, un viņu interesantajiem atradumiem skolēnu izglītošanā un aizraušanā ar savu mācību priekšmetu.
LatSTE – Latvijas Skolu Tehnoloģiju ekspozīcija –ir ikgadēja konference, kura norisinās kopš 1998. gada. Šis pasākums pulcē aktīvus, ar izglītības jomu saistītus cilvēkus, iestādes un uzņēmumus, kas dalās pieredzē savuprojektu realizēšanā un IKT jaunumu ieviešanā..
Mūsdienu tehnoloģijas pašas par sevi attīstību nerada. Izaugsme ir iespējama tikai tad, ja mēs sadarbojamies un spējam tās izmantot, atvieglojot savu darbu, panākot inovāciju ieviešanu skolās, gala rezultātā nodrošinot mācību vides un procesa modernizāciju.
Jau no agra rīta katru konferences dalībnieku sagaidīja rūpīgi sagatavota reģistratoru komanda, jautru garastāvokli radīja un palīdzēja orientēties skolas telpās mīmu grupa improvizācijas trenera Oskara Kļavas vadībā. Pēc īsa muzikālā sveiciena, par kuru rūpējās komponists Modris Krūmiņš, saksofonists Maigonis Makars un Ķeguma Jauniešu koris (vadītājas – Maira Līduma, Linda Ivanova, koncertmeistare – Ginta Eisaka), konferences dalībnieki klausījās kopīgas lekcijas par izglītības aktualitātēm. Starp lektoriem bija gan Microsoft Izglītības nozares vadītājs Baltijā Rolands Ozoliņš, gan VIAA Informācijas un karjeras atbalsta departamenta direktora vietnieks Didzis Poreiters, gan Nacionālās bibliotēkas Attīstības departamenta direktors Uldis Zariņš, gan Baltijas – Amerikas Brīvības fonda vadītāja Ilze Doškina. Vislielākās gaidas klātesošie saistīja ar Starptautiskā Biznesa programmu lektores, starptautisko projektu vadītājas, Laplandes Eksakto zinātņu Universitātes mācību spēka lekciju par Somijas izglītības veiksmes stāstu. Nav noslēpums, ka tieši Somijas izglītība pasaulē šobrīd reitingā ir numur 1.Vai mēs esam tālu no tā? Kas mums jāizdara, lai varētu atkārtot ko līdzīgu?
Dienas otrajā pusē sekoja visdažādākās darbnīcas, bet vakarā darbs turpinājās ar lekcijām, kurās uzstājās EPSON Europe B.V. Baltijas reģiona pārstāvis Mantas Nemickas, VISC vecākais referents Viesturs Vēzis, ES Programmu daļas projektu koordinatore, eTwining pārzinātāja Santa Prancāne, kā arī Eiropas skolu tīkla projekta „Scientix” vēstniece Latvijā Ilze Šmate. Pēc tam klātesošajiem bija iespēja noklausīties ļoti jauku Ķeguma Tautas nama pašdarbnieku sarūpēto koncertu, kā arī iepazīt Ķeguma HES darbu. Organizatoru darba grupa tikmēr rūpējās par to, lai visi atgriezušies varētu izlocīt kājas aktiera Gunta Skrastiņa, solistes Inetas Rudzītes un grupas „No pusvārda” mūzikas skaņās un baudīt gardo „Kalnakrauču” sarūpēto maltīti.
Otrajā konferences dienā jau no agra rīta turpinājās visdažādākās darbnīcas, kurās katrs tās dalībnieks varēja noskatīt kādu jaunu ideju un smelties kaut mazliet darbnīcu vadītāju aizrautības par savu darbu un jaunatradumiem. Dienas vidū visi atkal tikās svinību zālē, kurā bija iespēja noklausīties Iespējamās Misijas vadītāja Mārtiņa Kāļa lekciju par kopīgu mācīšanos par tehnoloģijām izglītībā, izglītības portāla Uzdevumi.lv pārstāvis Jānis Zariņš dalījās zināšanās par Uzdevumi.lv izmantošanu skolas mācību procesa optimizēšanā, Saeimas Izglītības un kultūras komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns runāja par Latvijas izglītības sistēmas problēmām, izaicinājumiem un iespējām. Katru uzrunāja pārliecinošais pedagoga, politiķa un diplomāta Andra Piebalga priekšlasījums „Kurp dodas Eiropa?”, kurā viņš skāra vairākas būtiskas problēmas, par kurām pašlaik diskutē visa sabiedrība, piemēram, bēgļu jautājums u.c.
Konferences noslēgumā – balvu izlozēšana un pasniegšana, kā arī emocionāls un sirsnīgs mūziķa Andra Kiviča priekšnesums.
Jāpiebilst, ka abu dienu garumā skolas sporta zālē darbojās izglītības sistēmā izmantojamu tehnoloģiju izstāde. Daudz ko no tā varēja izmēģināt un noskatīt pielietošanai darbā.
Paveikts milzīgs sagatavošanās darbs, kurš īstenojās plānveidīgā, raiti noritējušā un iedvesmojošā konferencē. Par to liecina ļoti daudzās atsauksmes LatSTE Viesu grāmatā. Par to īpašs paldies skolas direktoram Vladimiram Samohinam, datorsistēmu speciālistam Aldim Lazdam, Informācijas grupas vadītājai Lindai Markusai – Ciematniecei, Ēdināšanas grupas vadītājai Ainai Zagorskai, Mobilās grupas vadītājam Arturam Ābolam un ikvienam skolotājam un skolēnam, kuri nemanāmi, bet atbildīgi darbojās šajās grupās. Tāpat arī milzīgs paldies par apzinīgo un rūpīgo darbu skolas saimnieciskajam personālam un visiem, kuri palīdzēja sakopt skolu pasākumam glītu un mājīgu.
Vēlamies teikt arī milzīgu paldies par finansiālo atbalstu Ķeguma novada domei, ACC Distribution, First „Lego” League Latvia, Remroks, Certes, Sparks A, E–klase, Uzdevumi.lv, Reverie, Lattelecom, eTwinning, Baltijas Datoru akadēmijai, apgādam „Zvaigzne”, Hansatrade un citiem uzņēmējiem. Tikai kopā mēs varējām paveikt iecerēto un noorganizēt šī gada LatSTI tik augstā līmenī. Nākamās konferences organizētājiem ir, uz ko tiekties.
Esmu pārliecināta, ka dalība LatSTE nesīs augļus ikdienā un darīs mācību procesu mūsu skolā arvien interesantāku un inovatīvāku!
Sandra Bērziņa, LatSTE darba grupas dalībniece
Komentāri
Pievienot komentāru