Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Jau kārtējo sezonu bērnu dārzā tiek rīkoti dažādi pasākumi projekta ietvaros. Šogad godā tika celta maizīte, kā tā no graudiņa nonāk līdz mūsu vēderiņiem.
Šī tēma tika padziļināti pētīta gan grupiņu ikdienas darbā gan veidoti tematiski pasākumi!
No 12.10. līdz 16.10. katra grupiņa sadarbojoties ar vecākiem, vāca dažādus materiālus, nepieciešamos darba rīkus, visāda veida miltu izstrādājumus,un visu kas bija saistīts ar maizes tapšanu.
Vecākā un vidējā grupiņa pabija ekskursijā maizes ceptuvē „Imanta”, kurā bērni varēja klātienē apskatīt kā cep maizīti.
Dārziņa zālē otrdien,  rīta cēlienā, tika ieskandināts projekts „Maizes rika”ar muzikālām rotaļām, dejām un priekšnesumiem, atbilstoši maizes tematikai. Rotaļu veidā vēlreiz noskaidrojām cik garš un sūrs ir ceļš no graudiņa līdz maizītei. Katras grupiņas bērnu vecumam mūzikas skolotāja piemēroja atbilstošus radošus priekšnesumus viņu spējām, varēšanai un interesēm.
Arī praktiski un uzskatāmi bērni varēja aplūkot dažus seno laiku darba rīkus( piemēram, sētuvi, dzirnakmeni, graudus) Svētku izskaņā visi mielojāmies ar pašu ceptiem pīrāgiem.
Un projekts uz šīs muzikālās nots varēja turpināties!
Tas turpinājās visu trešdienu- no rīta gatavojoties, pēcpusdienā dažādi apspēlējot maizes tematiku! Tika ierīkots  muzejs ar dažādām senlietām, attēliem. Muzejā bērni kopā ar vecākiem varēja ne tikai apskatīt senākus un ne tik senus rīkus ko izmantoja laukstrādnieki, lai sētu, ievāktu un izceptu maizīti, bet arī šo to paveikt un izmēģināt praktiski!
„Bitīšu”grupiņā bija izveidots „Padomju laika”maizes veikals. Pateicoties vecākiem un viņu radošumam, konditorejas jomā veikala sortiments bija daudzveidīgs. Pārdošanā bija arī maize par padomju laika cenām.Veikalā bija dota iespēja izteikt sūdzības vai ierosinājumus atbilstošā tam laikam.
„Mārīšu”grupiņā tika ierīkota radoša darbnīca, kurā varēja zīmēt ainavu, kurā tika atspoguļots kā sēj, cep maizi senatnē un mūsdienās.
„Gliemezīšos”- spēles ar miltiem, un graudiem. Bērni kopā ar vecākiem varēja izbaudīt miltu un graudu īpašības.
Pasaku zemē „Spārīšu”grupiņā, izspēlējot teātri „Kukulītis”, varēja darboties ar prieku un iztēli!
Arī „Skudriņu” grupiņā  daudz norisinājās- te jau bija jādegustē un jāatpazīst ne tikai miltiņi un graudiņi, bet arī dažādas garšvieliņas, ko bieži vien pievieno lai maizīte izceptos gardāka!
Taurenīšu grupā- bija senlatviešu tirgus.
Tirgū varēja iegādāties preces veselībai- medu, dzērvenes, dažādas sulas. Bija iespēja papildināt ziemas krājumus ar dažādiem augļiem un dārzeņiem. Bērni un viņu vecāki varēja nogaršot „cukurgailīšus”, ko kādreiz ēda kā lielāko gardumu.
Visiem sagādāja prieku „andalēšanās”.
Bet „Lielās skudras”(pašreizējā skolas grupiņa), bija lielākie palīgi restorāna „darbiniekiem”. Tie palīdzēja dažādot „Baltā restorāna” ēdienkarti ar savām šefpavāra īpašajām maizītēm! Bērni paši smērēja un gatavoja visdažādākās sviestmaizes, lai pēc tam vakarā, kopā ar vecākiem varētu tās nobaudīt!
Un tieši visgarākās rindas pulcējās pie restorāna ieejas! Šveicaram nācās nopūlēties lai tiktu ar saviem pienākumiem galā! Šajā baltajā zālē tika radīta īpaša, relaksējoša atmosfēra, sveču gaismā pie nomierinošas mūzikas.
Gribam teikt lielu paldies vecākiem par aktīvo līdzdarbību! Īpašu paldies jāsaka „Bitīšu”grupas vecākiem, kuri kopā ar bērniem izgatavoja grāmatas un plakātus par tēmu”No graudiņa līdz maizītei”. Arī „Taureņu” grupas vecākiem sakām lielu paldies par atbalstu, lai tirgū būtu plašs sortiments! Bet „restorāna darbinieces” saka paldies „Lielajām skudriņām” un viņu vecākiem, jo pateicoties viņiem ēdienkarte bija tik daudzveidīga un garda!
 
Skolotājas S. Strausa, I. Skuja, L. Semionova
 
DSC_0002
DSC_0002
DSC_0007
DSC_0007
DSC_0008
DSC_0008
DSC_0011
DSC_0011
DSC_0018
DSC_0018
DSC_0028
DSC_0028
DSC_0045
DSC_0045
DSC_0053
DSC_0053
DSC_0057
DSC_0057
DSC_0068
DSC_0068
DSC_0074
DSC_0074
DSC_0077
DSC_0077
DSC_0080
DSC_0080
DSC_0081
DSC_0081
DSC_0085
DSC_0085
DSC_0090
DSC_0090
DSC_0091
DSC_0091
DSC_0093
DSC_0093
DSC_0095
DSC_0095
DSC_0098
DSC_0098

Komentāri

Pievienot komentāru


  • Atlikuši 500 simboli


Cancel or

Portāla administrācija aicina portāla lietotājus, rakstot publicēšanai domātos komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neizmantot citas personas segvārdu vai „niku”. Ja šie noteikumi netiek ievēroti, portāla administrators ir tiesīgs dzēst noteikumiem neatbilstošos komentārus un ziņot tiesībsargājošās iestādes par iespējamo likuma pārkāpumu.
Komentāru noteikumi

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites