Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Ķeguma novada pašvaldības policija informē.
04.02. PP saņēma izsaukumu uz Rembates pagastu, kur kāda iedzīvotāja informēja, ka kāds vīrietis demolē viņas īpašumu, no viņai piederošās mājas, kura ir neapdzīvota tiek demontētas koka konstrukcijas, un kāds vīrietis ved tās prom. Neilgi pēc notikuma vietas apskates policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot vainīgo personu, un kā izrādījās tas bija netālu no notikuma vietas dzīvojošs vīrietis, kurš notikušajā atzina savu vainu un paskaidroja, ka viņš to esot darījis tāpēc, ka viņam esot bijusi vajadzīga malka, un tā kā māja esot pamesta, viņš nodomājis, ka tas neesot nekas slikts.Informācija par notikušo tika nodota VP.
 
04.02. PP. darbinieku palīdzību lūdza pārdevēja Rembates veikalā, kura informēja, ka kāds vīrietis ienācis veikalā, paņēmis preci apmēram 14 euro vērtībā un par to nesamaksājot aizgājis, ignorējot pārdevējas prasības. Policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot vainīgo personu un noskaidrot notikušā apstākļus. Kā paskaidroja vainīgā persona, viņam esot gribējies ēst un iedzert, bet tajā brīdī nauda neesot bijusi ar ko norēķināties par precēm, kāpēc viņš rīkojies tieši tā, paskaidrot nevarēja. Informācija par notikušo tika nodota VP. Pārkāpējs ar veikala pārdevēju vienojās par materiālā zaudējuma atlīdzināšanu. Šajā veikalā šī nav pirmā reize, ka noticis līdzīgs gadījums.
 
10.02. PP patrulējot pa Tomes  pagastu uzmanību piesaistīja kāds mopēdists, kurš ar braucamo rīku pārvietojas bez ieslēgtām gaismāmun bez aizsargķiveres. Tā kā vīrieša braukšanas stils raisīja aizdomas, PP darbinieki nolēma apturēt mopēda vadītāju, lai pārliecinātos, vai minētais braucamais ir tehniskā kārtība, proti, lai mopēda vadītājs, neapdraud sevi un pārējos satiksmes dalībniekus.Uz policijas darbinieku lūgumu apturēt mopēdu vīrietis nereaģēja, nepakļāvās policijas darbinieka likumīgajai prasībai, bet tā vietā nogriezās no lielā ceļa ceļa un pa meža taciņu centās aizbēgt. Pēc nelielas pakaļdzīšanās policijas darbiniekiem izdevās panākt mopēdistu un notikuma vietā veicot personas pārbaudi noskaidrojās, ka vīrietis brauc ne tikai bez TA un bez reģistrēta transportlīdzekļa, bet arī vadīja mopēdubūdams alkohola reibumā. Vīrieša izelpā tika konstatēts alkohols 2,55 promiles. Uz notikuma vietu tika izsaukta ceļu policijas ekipāža, kas vīrietim noformēja administratīvā pārkāpuma protokolu.
 
19.02. No kādas Ķeguma iedzīvotājas saņemta sūdzība, ka strādnieki, kuri zem elektrolīnijas izzāģēja bīstamos kokus,viņas privātīpašuma ir izzāģējuši arī vairākus bērzus un tos gatavojas vest prom. PP. notikuma vietā noskaidroja, ka strādnieki veicot darbus precīzi nezināja robežu, kur ir pašvaldības zeme, un kur privātīpašums, faktiski darba veicēji darbus nebija saskaņojuši ar konkrētās zemes īpašnieci, tātad rīkojušies neatbilstoši normatīvo aktu prasībām. PP.darbu veicēju atbildīgajai personai izskaidroja konkrētā pārkāpuma būtību, kā arī iespējamo risinājumu. Pēc pārrunām ar PP darba veicēju pārstāvis apņēmās nokārtot ar zemes īpašnieci nepieciešamās formalitātes.
 
 
 
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites