Foto izstāde “Pavasari gaidot”
Kultūra > Izstāde
No 20.02.2020 līdz 22.04.2020
Fotoizstāde "Pokaiņu stāsti"
Kultūra > Izstāde
No 09.03.2020 līdz 30.04.2020
Dziedošo ģimeņu 10.saiets - ATCELTS!
Kultūra > Koncerts
03.04.2020 18.00
Pavasara gadatirgus Birzgalē
Sabiiedrība > Tirgus
16.05.2020 09.00

Projektu jaunumi

Ķeguma novads piedalījās apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” atbalsta konkursā.

7.martā Bauskas novada Īslīces pagastā norisinājās pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” 2019.gada konkursu noslēguma pasākums. Pagājušajā gadā 42 pašvaldībās tika īstenoti 463 projekti vides veidošanā un sakārtošanā. No Rīgas plānošanas reģiona piedalījās septiņas pašvaldības, tostarp arī Ķegums, Lielvārde un Ogre, kas savās pašvaldībās bija īstenojušas dažādus sabiedrībai un videi nozīmīgus projektus.

Svinīgajā pasākumā Ķeguma novadu pārstāvēt bija aicināta Birzgales pensionāru biedrība “Viršu laiks”, kura Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursā īstenoja projektu “Iedzīvotāji veido vidi”, biedrība Starptautiskais soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums”, kura īstenoja projektu “Dārza dizaina kursi iesācējiem” un Nauris Neimanis, kurš realizēja  projektu “Telefons nāks palīgā, orientējies Ķegumā!”.

Katrā no plānošanas reģioniem tika sveikti labākie projekti un pasniegtas arī veicināšanas balvas. Par pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija”, 2019.gada konkursa labāko projektu žūrijas komisija atzina Krāslavas novada “Laimes muzeja” atbalstītāju grupas projektu “Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā”, kas ieguva 1.vietu un 1000 eiro naudas balvu. Naudas balvu 500 eiro apmērā saņēma pieci projekti — pa vienam no katra reģiona Latgalē, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Pierīgā. Otrā un trešā vieta tika piešķirta kopā desmit projektiem, katrai vietai pieciem projektiem un pasniegti  naudas sertifikāti 250 eiro un 100 eiro vērtībā. Arī veicināšanas balvas 50 eiro vērtībā katrā reģionā ieguva 3 projekti. No Rīgas plānošanas reģionā tās saņēma Jaunpils novads, Jūrmalas pilsēta un  Ķeguma novads.

Liels gandarījums bija par to, ka arī šogad Ķeguma novada īstenotie projekti tika pamanīti un atzinīgi novērtēti. Šogad pie veicināšanas balvas 50 eiro vērtībā tika Starptautiskais soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums” ar savu īstenoto projektu “Dārza dizaina kursi iesācējiem”.

Tāpat tika izteikta pateicība visiem projektu īstenotājiem un koordinatoriem – pašvaldībām, dalībniekiem, ideju autoriem par iesaisti, sadarbību, atbalstu. Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” darbojas, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Tas ir atbalsts nevalstiskajām organizācijām vai nereģistrētām iedzīvotāju grupām.

Rakstu sagatavoja
Ķeguma novada pašvaldības