Tuvākie pasākumi
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ķeguma dienas centrā mobilā optika
Sabiiedrība > Atpūta
20.10.2021
Latvijas spēlfilma "Bedre"
Kultūra > Atpūta
20.10.2021
Helovīna mistērijas uzdevumi Rembatē
Bērnu pasākums > Atpūta
31.10.2021 18.00
Svecīšu vakars Tomes kapsētās
Sabiiedrība > Piemiņas pasākuma
31.10.2021
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Pasākumi


“Nesēdi mājās – strādā ar sevi”

Jauniešu pasākums > Atpūta
No 27.07.2021 līdz 31.07.2021

Jaunatnes projektā “Nesēdi mājās – strādā ar sevi” īstenos pirmās aktivitātes!

Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas izsludinātajā projektu konkursā atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai tika  iesniegts un apstiprināts jauniešu projekts “Nesēdi mājās - strādā ar sevi”,  Ķeguma pilsētas, Birzgales, Tomes, Rembates  pagasta jauniešiem un tiem jauniešiem, kuri mācās Ķeguma komercnovirziena vidusskolā vai Birzgales pamatskolā, vecumā no 13 - 19 gadiem. Projektā plānots iesaistīt arī jauniešus ar ierobežotām iespējām, kam ir mācīšanās grūtības.

Jau šajā sezonāli aktīvajā un vasarīgajā laikā uzsākam pirmo projekta aktivitāšu īstenošanu, iesaistot 20 jauniešus, kam nepieciešams uzlabot savu mentālo veselību, tādā veidā veicinot emocionālā, garīgā  un fiziskā stāvokļa uzlabošanu caur jaunu zināšanu apguvi, emociju un iespaidu radīšanu, motivēšanu, socializēšanos, kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu.

Pirmā aktivitāte notiks jau pavisam drīz, jūlija beigās (27.07.21), kur jaunieši neformālā vidē aicināti uz sportisku rītu Ķegumā, kur tiksies ar iedvesmas personību, jauniešu kustības Latvijā “Ghetto Games” dibinātāju un līderi Raimondu Elbakjanu. Pasākums būs veltīts tam, lai projektā iesaistītos jauniešus gan saliedētu, gan dotu viņiem motivāciju tālākai dzīvei un mudinātu tiekties uz savu mērķu sasniegšanu. Pasākums būs aktīvs, ar iesildošiem fiziskajiem vingrinājumiem, lai jauniešus iedrošinātu un motivētu saglabāt, uzturēt aktīvu dzīvesveidu arī turpmāk. Aktivitātē piedalīsies arī psihologs, kā ārējais jauniešu emocionālā un psiholoģiskā stāvokļa novērotājs. Sportiskais rīts Ķegumā ar jauniešu kustības Latvijā “Ghetto Games” dibinātāju un līderi Raimondu Elbakjanu tiek PĀRCELTS UZ SEPTEMBRI!

Otrā aktivitāte būs jau daudz plašāka, radošāka un spēcinās arī fizisko sagatavotību. Tiks organizēts divu dienu (nakts) pārgājiens 29.07.2021. - 30.07.2021. pa Ķeguma apkaimes teritoriju un Tomes mežiem, vairāku kilometru garumā, ar radošām nodarbēm (alpīnisms, ugunskura veidošana, pončo taisīšana u.c.)  un izklaides elementiem (Lazer Tag mežā, orientēšanās naktī/pa dienu), tādā veidā sekmējot jauniešu kvalitatīva brīvā laika pavadīšanu, uzlabojot emocionālo  un garīgo labsajūtu, saliedēšanās stiprināšanu. Būs arī izglītojoša satura lekcijas, lai veicinātu jauniešu zināšanu papildināšanu par tēmām, kas saistītas ar pilsonisko līdzdalību, patriotismu, pirmās palīdzības sniegšanu, topogrāfiju.

Projektā paredzētas arī citas aktivitātes: Smieklu joga un Koučinga individuālās nodarbības katram projektā iesaistītam jaunietim un, protams, noslēguma saliedēšanās pasākums ar atskatu uz projekta laikā sasniegto, piedzīvoto un pieredzēto, ar radošām darbnīcām.

Projekta rezultātā tiks veidotas un uzlabotas jauniešu saskarsmes un socializēšanās spējas, veidota  piederības sajūta un pašapziņa, uzlabota jauniešu fiziskā sagatavotība un veselība caur dažādām aktīvām nodarbēm, tādā veidā sekmējot arī kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu, veicināta jauniešu motivācijas celšana un psihoemocionālā stāvokļa uzlabošana kā arī sagatavotība turpmākajām mācībām.

Projekta Nesēdi mājās – strādā ar sevi”  īstenos no 2021.gada 1.jūlija līdz 2021.gada 31.decembrim, projektam  piesaistītais finansējums: EUR 8101,30.

Pieteikšanās dalībai un kontaktinformācija saziņai abiem jūlijā plānotajiem pasākumiem, un  ieskats pārgājiena programmā šeit:

Pieteikšanās divu dienu pārgājienam šeit: https://ej.uz/pargajiens_2021_kegums

 

Projekts "Nesēdi mājās - strādā ar sevi!" īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros”.

 

 

 

 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites