Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Jaunumi


Skolēnu vasaras darbam tiek meklēti saimnieki.
 
Īsumā par mūsu ideju:
 
1) Vēlamies atrast saimniekus, kuri būtu ar mieru vasaras brīvlaikā uzņemt saimniecībā strādāt gribošus jauniešus vecumā no 13-18 gadiem;
2) Atrast skolēnus, kas vēlētos strādāt laukos;
3) Savest abas puses kopā vai nu tiešā ceļā, vai piedāvājot reģistrēties NVA, tādējādi saņemot 50% līdzfinansējumu no valsts skolēna atalgojumam.
 
Informācija saimniekiem par likumdošanu:
  • Nodarbināt var skolēnus vecumā no 13-14 gadiem 4h dienā, 20 h nedēļā;
  • Nodarbināt var skolēnus vecumā no 15-18 gadiem 7h dienā, 35 h nedēļā;
  • Jaunākajiem skolēniem tiek maksāts pēc padarītā, savukārt vecākajiem skolēniem nodarbinot uz pilnu slodzi obligāti ir jāmaksā valstī noteiktā minimālā mēnešalga;
  • Nodarbinot ilgāk par 4.5h dienā skolēnam pienākas pārtraukums;
  • Skolēnus var nodarbināt dažādos lauku darbos, izņemot tādus, kas apdraud to veselību, kas paredz pastāvīgu lielu smagumu nēsāšanu (meitenēm 4kg, zēniem 10kg), kas atrodas objektos, kur var nokrist no augstuma (max 1.5m) vai kur var uzkrist virsū nepiesaistīti objekti, kā arī vietās kurās mākslīgi apsēklo un aplecina dzīvniekus, un ja darbs ir saistīts ar plēsīgu dzīvnieku, vaislas ērzeļu un buļļu kopšanu;
  • Nodarbinot skolēnu vasarā, vecākiem netiek noņemts neapliekamais minimums par apgādībā esošu bērnu;
  • Bērniem ir jāiziet obligātā veselības pārbaude (apmaksā darba devējs);
  • Obligāti ir jāslēdz rakstisks līgums un jāinformē vecāki par darba apstākļiem.
 
Informācija par nodokļu nomaksu:
Ja skolēns vasarā saņem sezonas laukstrādnieku ienākumu, strādājot lauku darbos (augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā), gūtajam sezonas laukstrādnieka ienākumam tiek piemērota nodokļa likme 15%, bet ne mazāka kā 0,70 eiro katrā nodarbinātības dienā. 
Piemēram, ja kopējā saņemamā atlīdzība par mēnesi ir 350 eiro un nevienā no dienām tā nav mazāka par 4,70 eiro, ienākums, ko saņems skolēns pēc laukstrādnieku ienākuma nodokļa nomaksas, būs 297,50 eiro.
 
LAI UZSĀKTU APKOPOT INFORMĀCIJU PAR IEINTERESĒTAJĀM SAIMNIECĪBĀM IR NEPIECIEŠAMA SEKOJOŠA INFORMĀCIJA:
 
1) Ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti “pa tiešo”, lūdzam atsūtīt saimniecības kontaktinformāciju un darbības jomu, kurā potenciālais darbinieks tiks nodarbināts, Šajā gadījumā mēs(LLKC) savedīsim kopā saimnieku ar skolēnu.
2) Ja saimnieks vēlas nodarbināt jaunieti ar NVA starpniecību un saņemt papildus finansējumu no valsts darbinieka algai, tad saimnieks atsūta mums savas saimniecības kontaktinformāciju, lai varam pievienot to kopīgā sarakstā, lai informētu skolēnus par šādu iespēju. Un saimniekam ir jādodas uz tuvāko NVA un jāreģistrē savs uzņēmums programmā „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”.
 
Saimnieki turpmāk var sazināties pa tiešo ar mani, rakstot This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot 27811676
 
Ar sveicieniem,
Baiba Bērziņa
Projektu vadītāja      
Lauku attīstības nodaļa
________________________________________
 
 
 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites