Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Ķeguma prospekts 7/9, Ķegums, Ķeguma novads
Tālrunis +371 65010355, + 371 27897835
GPS 56.739905, 24.706909
 
LAT
 
Enerģētikas muzeja ekspozīcija ir izvietota autentiskā vidē, Ķegumā, Daugavas kreisajā krastā - Ķeguma spēkstacijas teritorijā,1905. gadā celtā ēkā un tai piegulošā teritorijā. Muzejs izveidots 1995. gadā. Muzejs vāc, apkopo un eksponē visu trīs Daugavas hidroelektrostaciju (HES) dokumentus, priekšmetus, foto, kino un videomateriālus no to projektēšanas sākuma līdz mūsdienām. Muzeja galvenajā ēkā izvietota pastāvīgās ekspozīcijas zāle, krājuma glabātuve, izstāžu zāle, apspriežu u.c. telpas. Iespējams iepazīties ar Daugavas hidroenerģijas izmantošanas pirmsākumiem līdz Ķeguma HES uzcelšanai. Āra laukumā novietota 1939. gadā uzstādītā pirmā spēkstacijas turbīna, dažādas elektroiekārtas. Muzejā ir materiāli par Pļaviņu HES, Rīgas HES un Ķeguma HES-2 būvēm. Tāpat ekspozīcijā ir aplūkojams viens no vecākajiem muzeja eksponātiem – 1899.gadā Liepājas līdzstrāvas elektrostacijā uzstādītais "Siemens Schuckert" ampērmetrs. Muzeja apmeklētājiem ir iespēja noskatīties kinohronikas, videofilmas par elektroenerģijas ražošanu, pārvadi un sadali, kā arī filmas skolēniem par elektrodrošību.
 
Ekskursijas iepriekš jāpiesaka: +371 65010355, + 371 27897835.
Mājaslapa: www.latvenergo.lv
 
ENG

The Exhibition of the Energy Museum
The Museum was established in 1995. It collects, summarizes, exhibits documents, objects, photos, films and video materials of all three Daugava hydroelectric power plants (HPPs) from the beginning of their design to the present day. By prior arrangement, you can go on a tour.

RUS

Экспозиция Музея энергетики
Музей создан в 1995 году, в нем собраны, обобщены и экспонируются предметы, фото, кино и видеоматериалы всех трех гидроэлектростанций (ГЭС) на Даугаве от начала их проектирования до наших дней. По предварительной записи можно отправиться на экскурсию.


 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites