Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese “Kalnrēžas”, Rembates pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.800434, 24.820128

 

LAT

Ainavisks dolomītsmilšakmens atsegums ir valsts aizsargājamais ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais piemineklis. Atrodas Ogres upes krastā posmā no Asariem līdz Jauntulkiem. Tā augstums 4,5 m, garums 150 m. Atsegums virknes galvenās kraujas lejasdaļā ir 3,2 m gara ala. Atsegumu lejasdaļā - milzu klinsbluķi.

Kalnrēžu ala ir vienīgā zināmā ala Ogres upes krastos, Kalnrēžu dolomītsmilšakmens klintīs Ogres kreisajā krastā lejpus Glāžšķūņa, iepretim Kalnrēžu mājām, apmēram 3 km lejpus Siguldas - Ķeguma šosejas tilta. Savdabīgas izcelsmes ala, vienīgā Latvijā dolomītsmilšakmens klintīs. Ala ir šaura 3,2 m gara plaisveidīga sprauga starp diviem dolomītsmilšakmens bluķiem, h = 1 m.
Atrodas privātīpašumā, tikt klāt var ar laivu, piestātne atrodas uz privātas zemes, kur bez iepriekšēja saskaņojuma nevar apmesties.
 

ENG

Kalnrēžas dolomite outcrop, Kalnrēžas cave
A scenic dolomite sandstone outcrop is a state-protected geological and geomorphological monument. Its height is 4.5 m, length 150 m. At the bottom of the main cliff of the outcrop is Kalnrēžas Cave, which is the only known cave on the banks of the Ogre River. It is a narrow 3.2 m long, crack-shaped gap between two blocks of dolomite sandstone, height - 1 m.

RUS

Обнажение доломитового песчаника Калнрежу. Пещера Калнрежу
Живописное обнажение доломитового песчаника является охраняемым государством геологическим и геоморфологическим памятником. Его высота 4,5 м, длина 150 м. В нижней части обнажения главной скалы находится пещера Калнрежу, которая является единственной известной пещерой на берегах реки Огре. Это узкая, длиной 3,2 м, трещина между двумя блоками доломитовых песчаников, высота – 1 м.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites