Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese “Pīlāgi”, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.673926, 24.876617

 

LAT

Daugavas kreisajā krastā atrodas Slaidēnu pilskalns - valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis, kura aizsargjosla iesniedzas lieguma teritorijā. Pilskalns datēts ar 1.g.t.p.m.ē. Pie tā uzstādīta V. Titāna izgatavota piemiņas zīme. Tā kā pilskalns atrodas uz privātīpašnieka zemes, tas brīvi pieejams vienīgi no Daugavas puses. Lai pilskalnam piekļūtu no sauszemes, ir jāvienojas ar zemes īpašnieku. Pilskalnu vairākās talkās kopusi Imanta Ziedoņa vadītā pilskalnu sakopšanas grupa. Latvijas Kultūras fonda dāvana. Blakus esošajās Slaidēnu mājās ir Pilskalna profesora Kristapa Rudzīša stādītie ozoli.

ENG

Mound of Slaidēnu castle
Slaidēni castle mound is located on the left bank of the Daugava - an archeological monument of national significance, the protection zone of which extends into the restricted area. The history of the mound dates back to the 1st century BC. A memorial made by V. Titāns is installed next to it. This object  is located on the land of a private owner, freely accessible only from the side of Daugava.

RUS

Памятный знак кургана Слайдену
На левом берегу Даугавы находится курган Слайдену – памятник археологии государственного значения, защитная полоса находится на территории заказника. Курган датировано 1 веком до нашей эры.  Здесь установлен памятный знак скульптора В. Титана. Курган находится на земле частного владельца, свободно доступен только со стороны Даугавы.

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites