Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Pie autoceļa P85, Rīgas HES - Jaunjelgava, Birzgales pagasts, Ķeguma novads
GPS 56.6615149, 24.8703329

 

LAT

Akmenī veidota piemiņas zīme (Tēlnieks Vilnis Titāns). Latvijas Kultūras fonda 1990. gadā dāvinātais piemineklis iezīmē kādreizējo robežu starp Lindes muižu Kurzemē  un Lieljumpravas īpašumiem Vidzemē. Lieljumprava bija liela muiža Daugavas labajā krastā, bet tai bija arī neliels īpašums, saukts Mazjumprava, upes kreisajā krastā Birzgales pusē.  Vecais ceļš bija tuvu Daugavai. Uz Kurzemes – Vidzemes robežas bija pat muita un krogi, vēlāk tikai krogi. Latviešu tautas eposa “Lāčplēsis” autors Andrejs Pumpurs puikas gados tur noklausījies lielceļa braucēju, gājēju  un Daugavas plostnieku stāstus un leģendas. Mūsdienās Jūs vērojot skaisto ainavu, mēģiniet saprast seno “ģeogrāfisko joku” – ka Vidzeme bija tālāk no Rīgas, no šejienes augšup pa Daugavu.
Objekts atrodas uz autoceļa P85, Rīgas Hes - Jaunjelgava, Birzgales pagasts, LV-5033 pašā ceļmalā.

ENG

Memorial sign „Robežkrogs.Vidzeme.Kurzeme. ”
The monument marks the former border between Linde Manor in Kurzeme and Mazjumprava Manor in Vidzeme. At the time, there were even customs and pubs at the border, later only pubs. The memorial sign created by sculptor V. Titāns was set up in 1990 and is a gift from the Latvian Culture Foundation.

RUS

Памятный знак  “Robežkrogs.Vidzeme. Kurzeme”
Памятник означает бывшую границу между усадьбой Линдес в Курземе и усадьбой Мазюмправа в Видземе.  На границе Курземе – Видземе когда-то была даже таможня и кабаки, позже только кабаки.  Памятный знак скульптора В. Титана установлен в 1990 году и это подарок Латвийского фонда культуры.  

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites