Ķeguma mākslas studijas jubilejas izstāde
No 01.09.2021 līdz 01.10.2021
Smieklu jogas un Koučinga nodarbības jauniešiem
Jauniešu pasākums > Atpūta
No 09.09.2021 līdz 10.12.2021
Ekskursija uz Ogri
No 13.09.2021 līdz 11.10.2021
"Dārzeņu festivāls" Rembatē
25.09.2021 11.00
Andrejam Pumpuram 180!
25.09.2021

Apskates objekti

Adrese Ķeguma parks, Ķegums, Ķeguma novads
GPS 56.742327, 24.717225

LAT

Vides objekta  “Saules pulkstenis” vēsture aizsākās 2012.gada nogalē, kad pašvaldība lēma, ka parkā jābūt īpašam saules pulkstenim. Toreizējā izpilddirektore (Nelda Sniedze) vēlējās, ka tam jārāda ne tikai pareizs laiks, bet jābūt vizuāli skaistam un interesantam. Kad viss piedāvātais projektu klāsts bija izsmelts – nekas no tā neapmierināja, tad tika piedāvāts šis, autoram senāk izdomāts, bet nerealizēts projekts.

No 2013.gada augusta Ķeguma tautas nama parkam ir dvēsele – dienas gaismu ieraudzīja Mārtiņa Gilla projektētais Saules pulkstenis, bet pats materiāls – laukakmens – ir mūsējais. Metāla konstrukcijas izgatavoja - Aivars Oleksāns, akmens darbus veica - Jānis Zakrevskis.

Šo pulksteni var uzskatīt par Latvijas visvasarīgāko savas klases laikrāžu pārstāvi, jo uz akmens dienvidu puses ir nolaidies taurenis. Tas ir īpašs ne tikai ar savu vizuālo veidolu, bet arī ar piederību specifiskam saules pulksteņa veidam, jo laiku tam rāda telpiski nofiksēts saules gaismas mezgla punkts. Pulkstenis vasarā rāda vasaras laiku, bet ziemā – ziemas, tā ciparnīcas loku līnijas attēlo saules ceļu ziemas un vasaras saulgriežos. Tātad, šim pulkstenim nav tradicionāli izmantotā trijstūra jeb gnomona. Tā vietā metāla lokā virs tauriņa iestiprināta Ķeguma novada saule, kas vienlaikus kalpo par tā saucamo saules pulksteņa mezgla punktu. Metāla saulītes centra projicētais gaišais aplītis ir tas, kas rāda laiku uz tauriņa spārniem esošajās stundu iedaļās. Apakšā – vasaras, augšā ziemas. Uz spārniem esošās ciparnīcas robežlīnijas – pa apakšējo loku projicētā gaisma pārvietojas laika periodā ap Jāņiem, pa augšējo  - ap Ziemassvētkiem.

Gan forma, gan novietojums ir rūpīgi un precīzi veiktu mērījumu un aprēķinu kopdarbs.

Brīvpieejas apskates objekts.

Atrodas Ķeguma pilsētas parkā, pie Liepu alejas.

Environmental object “Sundial”
In August 2013, the park of Kegums Folk House gained its soul – an environmental object “Sundial” was installed. The clock is very “smart”, its dial lines represent the sun path in the winter and summer solstice by showing summer time in summer and winter time in winter. Authors: M. Gills, A. Oleksans,J. Zaharevskis.

Объект среды “Солнечные часы”
С августа 2013 года в парке Кегумского Народного дома появилась новая достопримечательность – дневной свет увидел объект среды “Солнечные часы”. Часы очень “умны”, линии циферблата отображают солнечный путь в зимнее и летнее солнцестояние, таким образом летом показывают летнее время, а зимой – зимнее время. Авторы – М.Гиллс, А.Олексан, Я.Закревский.