“Bērnu, jauniešu un vecāku žurija”
Izglītojošs > Atpūta
No 21.05.2020 līdz 01.12.2020
Ķeguma “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 15.06.2020 līdz 24.08.2020
Rembates “Veselības apļi 2020”
Sports > Sacensības
No 17.06.2020 līdz 26.08.2020
Lekcija Birzgalē
Sabiiedrība > Sanāksme
14.08.2020
Bērna emocionālā audzināšana
Izzinošs > Pasākums Ģimenei
No 17.08.2020 līdz 28.09.2020

Apskates objekti

Adrese Ķeguma pilsētas parks, pie Liepu alejas

Vides objekta  “Saules pulkstenis” vēsture aizsākās 2012.gada nogalē, kad pašvaldība lēma, ka parkā jābūt īpašam saules pulkstenim. Toreizējā izpilddirektore (Nelda Sniedze) vēlējās, ka tam jārāda ne tikai pareizs laiks, bet jābūt vizuāli skaistam un interesantam. Kad viss piedāvātais projektu klāsts bija izsmelts – nekas no tā neapmierināja, tad tika piedāvāts šis, autoram senāk izdomāts, bet nerealizēts projekts.

No 2013.gada augusta Ķeguma tautas nama parkam ir dvēsele – dienas gaismu ieraudzīja Mārtiņa Gilla projektētais Saules pulkstenis, bet pats materiāls – laukakmens – ir mūsējais. Metāla konstrukcijas izgatavoja - Aivars Oleksāns, akmens darbus veica - Jānis Zakrevskis.

Šo pulksteni var uzskatīt par Latvijas visvasarīgāko savas klases laikrāžu pārstāvi, jo uz akmens dienvidu puses ir nolaidies taurenis. Tas ir īpašs ne tikai ar savu vizuālo veidolu, bet arī ar piederību specifiskam saules pulksteņa veidam, jo laiku tam rāda telpiski nofiksēts saules gaismas mezgla punkts. Pulkstenis vasarā rāda vasaras laiku, bet ziemā – ziemas, tā ciparnīcas loku līnijas attēlo saules ceļu ziemas un vasaras saulgriežos. Tātad, šim pulkstenim nav tradicionāli izmantotā trijstūra jeb gnomona. Tā vietā metāla lokā virs tauriņa iestiprināta Ķeguma novada saule, kas vienlaikus kalpo par tā saucamo saules pulksteņa mezgla punktu. Metāla saulītes centra projicētais gaišais aplītis ir tas, kas rāda laiku uz tauriņa spārniem esošajās stundu iedaļās. Apakšā – vasaras, augšā ziemas. Uz spārniem esošās ciparnīcas robežlīnijas – pa apakšējo loku projicētā gaisma pārvietojas laika periodā ap Jāņiem, pa augšējo  - ap Ziemassvētkiem.

Gan forma, gan novietojums ir rūpīgi un precīzi veiktu mērījumu un aprēķinu kopdarbs.

Brīvpieejas apskates objekts.

Atrodas Ķeguma pilsētas parkā, pie Liepu alejas.