Tuvākie pasākumi
Jautājums domei
Ķeguma Novada Ziņas
Attēli un video

Apskates objekti


Adrese Meža iela 10, Ķegums, Ķeguma novads
Tālrunis +371 26792091
GPS 56.738151, 24.738263

 

LAT

Atrodas pie Ķeguma kapiem. Pirmais krusts uzstādīts 1997. gada 20. jūnijā, tas tapis pēc Intas Brokānes ierosinājuma. Uzstādītais priedes koka krusts ir sešus metrus augsts. Šis krusts savu vietu radis Ķeguma kapsētas austrumu malā. Krusta kalnā šis vairs nav vienīgais krusts. Dziednieki šo vietu uzskata par senču svētvietu ar īpašu enerģētisku starojumu, jo visi pakalni ir pārklāti akmeņiem, un zinātāji stāsta, ka pašā augstākajā kalnā tie ir izvietoti tādā kā kāsī. Zinātnieki šajā apvidū konstatējuši neparastu enerģiju. Katru gadu jūnijā pirms Jāņiem sestdienā notiek krusta gājiens, tur pulcējas svētceļnieki, kuri ieradušies, lai uznestu Svētajā krusta kalnā savus krustus, izsakot sāpes, prieku un pateicību Jēzum. Tagad svētceļnieku gājieni aizstāti ar Atceres dienām.

Atvērtais apmeklējums, brīvpieejas apskates objekts.


ENG

Ķegums Cross Hill
The first cross here was placed on June 20, 1997. The six-meter-high pine cross has found its place on the eastern edge of Ķegums cemetery and is no longer the only cross on the hill. Over the years smaller and larger crosses from around the world have been placed here. Healers consider this place to be an an
Cestral shrine with a special energetic radiance.

RUS

Кегумская Крестовая гора
Первый крест из сосны высотой шесть метров был установлен 20 июня 1997 года. Крестовая гора находится на восточной стороне Кегумского кладбища. За эти годы к нему присоединились более крупные и крупные кресты из разных уголков
мира. Целители считают это место святилищем предков с особым энергетическим излучением.

 

 

Fakti par novadu

Platība
490 km2
Iedzīvotāju skaits
5822
Pašvaldības ceļu garums
244 km
Nodarbinātības procents
97,5 %

Noderīgas saites